Rozwijajmy swoje zdolności w firmie

O karierze zawodowej rozmawiano dziś w Opolu. Opolskie Centrum Edukacji przy współpracy z Uniwersytetem MERITO WSB w Opolu  zorganizowało konferencję: „Forum Biznes Edukacja-Kooperacja”.  Gościem specjalnym była psycholog Katarzyna Kucewicz autorka m.in. książki „Czując każdego dnia”.

Jak pogodzić pracę z ambicjami, zainteresowaniami i wrażliwością ? O tym m.in. rozmawiano w trakcie forum na Uniwersytecie MERITO WSP w Opolu. Zastanawiano się również nad wyzwaniami jakie nas czekają w związku na rozwój sztucznej inteligencji. O tym, że nie powinniśmy się zbytnio obawiać, mówi wicekanclerz Uniwersytetu MERITO WSB w Opolu Małgorzata Jagusch.

– Do przyszłości musimy się przygotować bo będzie moim zdaniem ciekawa. To przygotowanie nie powinno być podyktowane tym, że będzie boleć czy mamy powody do obaw. Po stronie uczących i uczelni leży przygotowanie do integracji różnych osobowości, którzy mają różne potrzeby – mówi Małgorzata Jagusch.

– Ciągle się uczymy dlatego dziś o tym dyskutujemy. Zadajemy sobie pytanie na czym polega kształcenie się przez całe życie. Rozmawiamy o tym z przedstawicielami samorządu, pracodawców i uczelni – dodaje Stanisław Rożniatowski z Opolskiego Centrum Edukacji.

Kamila Figura „Projektanci Kariery” zachęca do samoświadomości – Praca powinna być zgodna z naszymi kompetencjami i zainteresowaniami. Dokonujmy wyboru pod profil, który nas interesuje. Jeżeli ktoś ma z tym problem, nich spisze sobie na kartce co go interesuje. Jeżeli samo rozpisanie nie wystarcza, zachęcam do skorzystania z porady doradcy zawodowego – dodaje Kamila Figura.

Psycholog Katarzyna Kucewicz zwraca uwagę na to, żeby być odważnym w zmianie swojej kariery. – Bierzmy pod uwagę ustawiczny rozwój i zastanawiajmy się nad tym, jak ważne są kompetencje. Rozwijajmy je nie tylko w obszarze pionowym ale również poziomym. Chodzi o zwracanie uwagi nie tylko na zdobywanie szczebli kariery, ale również na to aby poszerzać swoje zainteresowania – dodaje Katarzyna Kucewicz. Katarzyna Kucewicz odniosła się również do rozwoju kariery wśród osób tzw. wysoko wrażliwych. –  Tutaj należy zwracać uwagę na przebodźcowanie. Te osoby są bardzo cenne w rozwoju firmy. Często zwracają uwagę na to czego inni nie dostrzegają – mówi Katarzyna Kucewicz.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy