Mentoring biznesowy inspiruje i wspiera opolskie biznesy

Kolejna edycja Mentoringu Biznesowego prowadzonego przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki po raz kolejny skojarzyła doświadczonych menagerów i młodych przedsiębiorców. Pomysł, podobnie jak latach ubiegłych, cieszył się sporym zainteresowaniem.

VII edycja Programu Mentoringu Biznesowego prowadzonego przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki ma na celu, tak jak poprzednie edycje, promocję idei mentoringu polegającą na przepływie wiedzy, doświadczenia i inspiracji zasadzającej się na relacji Mistrz-Uczeń. Formuła ta daje młodym przedsiębiorcom okazję do nauki biznesu od opolskich szefów, prezesów, menedżerów, którzy osiągnęli zawodowy sukces w swoich dziedzinach.

– Formuła sprawdza się i rozwija. W tym roku mieliśmy rekordową liczbę osób, które chciały pozyskiwać doświadczenie od mentorów. To wynik tego, że mamy bardzo dobrych przedsiębiorców, którzy służą radą i dzielą się swoim doświadczeniem oraz wiedzą biznesową – przyznał Tomasz Hanzel, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.

Mentor Roland Krause, prezes MM Systemy zaznacza, że zawsze na początku współpracy jest dużo znaków zapytania. Lecz tym razem przypadła mu okazja współpracy z bardzo pracowitą i zmotywowaną osobą. – Tych cech nie jestem w stanie nauczyć mojego mentee. Natomiast odkryliśmy wspólnie talent mojego mentee. Dużo też pracowaliśmy nad tym, co jest i nad tym, co można jeszcze zrobić. Mi to doświadczenie pokazało, że są młodzi ludzie są zaangażowani i mają pomysł na swój biznes – mówił.

Jednym z uczestników programu był młody przedsiębiorca Bartłomiej Kozak z firmy Global 3D. – To dla mnie podwójna korzyść. Ta możliwość spotkania doświadczonego mentora, ale też innych mentee, którzy prowadzą firmy na terenie naszego województwa. Spotykaliśmy się zarówno w firmie mentora, ale mentor spotykał się ze mną i moim zespołem w moim firmie. To były cenne porady dla nas wszystkich – przyznał.

Paulina Burzyńska – Otkała prowadzi firmę „Burza Design” w branży architektura wnętrz i wzornictwa przemysłowego. – To doświadczenie dało mi dużo rozwoju osobistego, który myślę już niedługo zaprocentuje rozwojem firmy. Spotkania „przy kawie” to inspirujące rozmowy. Po czterech latach prowadzenia firmy, czuję że nadal mogę rozwijać. Polecam takie doświadczenie wszystkim młodym przedsiębiorcom – przyznała.

Jej mentorką była Agnieszka Kossakowska, prezes firmy Stegu. – Dla mnie jako mentora było to ćwiczenie uważności i słuchania. Powstrzymywałam się od dawania gotowych rad i rozwiązań. Chodzi o to, aby wesprzeć naszych mentee w wyzwaniach i problemach, które się pojawiają w jego biznesie – wyjaśniła. Jak dodała, każdy powinien szukać sobie mentorów. – Sama bardzo świadomie dobierałam sobie szefów, widząc w nich osoby, które mogą mnie wesprzeć w rozwoju. Jeśli nas ktoś inspiruje, skorzystajmy z tego i umówmy się na przysłowiową kawę – zachęcała.

Program rozpoczął się w styczniu br. W jego trakcie prowadzone były warsztaty i indywidualne spotkania mentorów i mentee. W sumie do Programu Mentoringu Biznesowego wpłynęło 31 zgłoszeń, chęć przekazania wiedzy podjęło 11 mentorów, którzy pod swoje skrzydła wzięli 13 mentee.

kk

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy