Kolejne umowy w ramach MBO podpisane

Ochotnicza Straż Pożarna z Gorzowa Śląskiego i Miejsca Odrzańskiego, to kolejne organizacje, które podpisały umowy w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki ich pomysłom do szeregów strażaków ochotników trafia coraz więcej młodzieży.

Obydwie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, zarówno z Miejsca Odrzańskiego, jak i Gorzowa Śląskiego, będą realizować zadania o charakterze powiatowym i subregionalnym.

Strażacy ochotnicy z Gorzowa Śląskiego w ramach zadania powiatowego zorganizują warsztaty dotyczące bezpieczeństwa, udzielania pierwszej pomocy, zapewnią również wiele atrakcji, które pozwolą młodzieży na aktywne spędzanie wolnego czasu. – Na to zadanie otrzymaliśmy 99 900 tysięcy złotych. Nasza propozycja skierowana jest do młodych mieszkańców powiatu oleskiego – mówi Teresa Sachta z zarządu OSP w Gorzowie Śląskim. Natomiast w ramach projektu subregionalnego strażacy zorganizują szkolenia dla dorosłych o wartości 150 tysięcy złotych. – Nasz projekt nazwaliśmy „OSP, nasze wyszkolenie waszym bezpieczeństwem”. Zależy nam na podniesieniu wiedzy czynnych ochotników. Będą warsztaty, zajęcia z bezpieczeństwa, szkolenia dotyczące gaszenia pożarów i podejmowania działań ratunkowych – dodaje Teresa Sachta.

Jednostka z Miejsca Odrzańskiego swój projekt powiatowy nazwała „Wydarzenia sportowe i rekreacyjne kluczem na aktywne społeczeństwo” i otrzymała 100 tysięcy złotych. – Organizujemy wydarzenia sportowe, rekreacyjne. Promujemy zdrowy styl życia, integrację. Nie zabraknie rajdów rowerowych, festynów czy warsztatów, przewidzieliśmy również otwarcie sezonu morsowego oraz cykl spotkań z instruktorem fitnessu i akrobatyki – informuje Tomasz Golasz, wiceprezes OSP w Miejscu Odrzańskim. W ramach projektu subregionalnego strażacy otrzymali 150 tysięcy złotych i za te pieniądze zorganizują Wojewódzkie Spotkania Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz Mistrzostwa Szkół Ponadpodstawowych w biegach przełajowych. – Wybijemy również odznakę Powiatowego Kolegium Sędziów Zawodów Strażackich – dodaje Tomasz Golasz. Warto podkreślić, że OSP z Miejsca Odrzańskiego uczestniczy w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim od samego początku.

Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła zauważa ogromną aktywność, jaka zrodziła się dzięki Marszałkowskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. – Strażacy pokazują nową jakość i uczestniczą w wielu projektach. To jest ogromna siła pomocowa. Zauważam, że dzięki temu, co robią, do strażaków ochotników przychodzi bardzo dużo młodych osób – dodaje marszałek.

PW

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy