Nowe wyzwania przez młodymi

Z członkami Forum Młodzieży Województwa Opolskiego spotkał się 1 grudnia marszałek Andrzej Buła, który najpierw wystąpił w roli św. Mikołaja, obdarzając młodych drobnych upominkami, a potem rozmawiał z nimi o propozycjach tematów do podjęcia w najbliższym roku.

Marszałek Andrzej Buła przypomniał, że najbliższy rok 2018 ogłoszony został przez sejmik Rokiem 100-lecia Niepodległości oraz 20-lecia samorządów wojewódzkich i powiatowych. Uroczystości odbywać się będą pod wspólnym hasłem „Polska – Samorząd – Wspólnota”. – Chciałbym, by z tej okazji odbyło się wiele spotkań integracyjnych, w których uczniowie jednej szkoły poznają kolegów z drugiej, skoncentrują się na miejscu zamieszkania i tym, co nas najbliżej otacza. Zainteresujcie się też waszymi kolegami, którzy mają problem z uzależnieniami, pomóżcie im w wychodzeniu z nich. Tu nawet nie chodzi o narkotyki czy alkohol, ale o coraz powszechniejsze uzależnienia behawioralne – mówił marszałek. Zachęcał też, by składać propozycje do drugiej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Forum Młodzieży Województwa Opolskiego, którego  roczna kadencja kończy się na początku przyszłego roku, uznało, że następna kadencja będzie trwała dwa lata. Dyskutowano też o liczbie członków (do 40) oraz sposobie ich wyboru.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy