Misja gospodarcza do Saksonii

W dniach od 5 do 7 listopada 2023 roku z inicjatywy Marszałka Województwa Opolskiego odbyła się misja gospodarcza do Saksonii z udziałem osiemnastu opolskich przedsiębiorców z branży spożywczej.

Głównym celem wizyty był udział w targach „Iss gut!” (Jedz dobrze!) w Lipsku, podczas których przedstawiciele biznesu mieli możliwość do licznych rozmów z potencjalnymi klientami oraz spotkań z partnerami z branży.

Delegację w Lipsku przywitali dyrektor Saksońskiej Agencji Rozwoju dr Thomas Richter oraz Ulrike Lange z Targów Lipskich. Podczas całodniowego pobytu na targach uczestnicy wyjazdu mieli okazję do obejrzenia prezentacji na temat branży spożywczej w Saksonii przygotowanej przez dr Yvonne Schneider oraz zwiedzenia wielu stoisk wystawienniczych firm saksońskich. Dla zwiedzających targi przygotowano również wiele innych, dodatkowych atrakcji, tj.: pokaz carlingowy, podczas którego owoce i warzywa przekształcane były w prawdziwe działa sztuki, pokaz mody odzieży roboczej czy też pokazy dekoracji stołów w wykonaniu uczniów szkół hotelarsko-gastronomicznych.

Podczas misji Opolanie byli także w gospodarstwie rolnym Agrarprodukte Kietzen e.G. działającym od 1952 roku i specjalizującym się przede wszystkim w hodowli bydła i trzody chlewnej, produkcji mleka, serów oraz wyrobów mięsnych, jak i  firmie Vorwerk Podemus Jan Bortlik  z Drezna,  działającej od 1991 roku  i specjalizującej się w ekologicznej produkcji rolnej. Firma Vorwerk Podemus zaopatruje na stałe 13 sklepów z ekologiczną żywnością w warzywa, owoce, produkty nabiałowe, bio- wyroby mięsne i bio- wędliny oraz posiada także własną restaurację.

Misja gospodarcza została częściowo dofinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego oraz Saksońską Agencję Rozwoju. Za organizację i obsługę wyjazdu odpowiedzialne były: Biuro Województwa Opolskiego w Moguncji, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki w Opolu we współpracy z Saksońską Agencją Rozwoju w Dreźnie oraz Targami Lipskimi.

PŁ-BWO

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy