Turniej słodkości „Przepisane tradycje”

Zarząd Województwa Opolskiego zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich z naszego regionu do udziału turnieju słodkości „Przepisane tradycje”. Termin zgłoszeń przedłużony do 31 października br.

Celem Turnieju jest promowanie i identyfikacja słodkich tradycyjnych produktów, które od lat stanowią dumę naszego regionu. Pragniemy odkryć i uhonorować stworzone przez Was smakołyki, bazujące na starych, zachowanych recepturach.

Turniej został podzielony na trzy kategorie: torty, ciasta i ciasteczka, a wymagania są jasne – każdy wypiek musi być przygotowany zgodnie z tradycyjną recepturą, która przekazywana była przez pokolenia. To właśnie dzięki tym starym przepisom, opolskie tradycje wypieku stają się tak niezwykle silne i bogate.

Turniej skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich z terenu województwa opolskiego, które:

  • zostały zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich, prowadzonym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,
  • lub działają w ramach kółek rolniczych, w oparciu o przepisy Ustawy z dnia 8 października 1982 roku o społeczno-zawodowych organizacjach rolników

Zgłoszenie musi zawierać dobrej jakości zdjęcie, skan lub kserokopię starego przepisu np. z rodzinnego zeszytu z przepisami kulinarnymi i/lub z książki kucharskiej wydanej przed rokiem 1998 r.

Wszystkie szczegóły dotyczące turnieju tutaj.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy