Innowacyjność, optymalizacja, nowoczesność

Specjalizująca się w produkcji części do m.in. takich marek jak BMW czy Bentley firma MM Systemy obchodzi właśnie jubileusz 10-lecia istnienia. Z tej okazji wizytę w głównej siedzibie firmy złożył Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

Jednym z największych atutów Opolszczyzny są jej przedsiębiorcy, rozwijane przez lata firmy dają zatrudnienie i szanse na rozwój mieszkańcom naszego regionu.  Zajmująca się seryjną produkcją tłoczonych elementów nadwozi firma MM Systemy dostarcza produkty zarówno producentom krajowym, jak i zagranicznym. Zlokalizowany w Kątach Opolskich zakład jest jedną z siedzib grupy H Muhr Gmbh & CO, która posiada bliźniacze zakłady w Niemczech i Stanach Zjednoczonych.

– Staramy się zawsze patrzeć w przyszłość i jeśli możemy jakiś proces zoptymalizować, unowocześnić, to zawsze staramy się to zrobić. Zamiast importować stare rozwiązania, wolimy zrobić coś od zera, ale tak, żeby procesy produkcji odpowiadały najnowszym trendom. Dzięki temu nie tylko nasze wyniki są zadowalające, ale w razie zmian na rynku, potrafimy się szybciej dostosować. Jest to priorytet w naszej codziennej pracy – mówił podczas spotkania Roland Krause, prezes i twórca firmy.

MM Systemy swoja przygodę rozpoczęły w 2012 roku od handlu elementami grzewczymi, rok później uruchomiono pierwszą linię produkcyjną, na której rozpoczęła się produkcja części samochodowych.

– Dwa lata później została otwarta nowa hala, będąca główną siedzibą naszego zakładu,  w której uruchomiono kolejną linię produkcyjną. W 2017 nastąpiła kolejna rozbudowa, wtedy też hale produkcyjne zostały wyposażone w 2 kolejne linie. Zainstalowano też roboty, które umożliwiają prowadzenie automatycznych procesów produkcyjnych. To właśnie dzięki pozyskanemu z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki dofinansowaniu, możliwe był zakup specjalistycznego robota, dzięki któremu udało się zautomatyzować procesy produkcji – dodaje Krause.

Podczas wizyty marszałek Andrzej Buła, dyrektor OCRG Tomasz Hanzel i jego zastępca Michał Wojczyszyn mieli okazję spotkać się z zespołem odpowiedzialnym za funkcjonowanie MM Systemy oraz zwiedzić zakład produkcyjny.

–  Zarząd województwa nie będzie ustawał w wysiłkach, aby klimat do robienia biznesu w naszym regionie był jak najlepszy. I nie mam tu na myśli tylko pieniędzy unijnych, dzięki którym możliwy jest zakup nowego specjalistycznego sprzętu czy, poprzez szkolenia, kursy i studia inwestycja w ludzi, ale także działania mające na celu łączenie środowisk, które powinny się nawzajem słuchać i uzupełniać. Świetnie, jeśli lokalne organizacje, urzędy czy uczelnie byłyby zestrojone z potrzebami przedsiębiorców, żeby np. projekty unijne dostosowane były do bieżących potrzeb lokalnego rynku, a absolwenci i kadra profesorska miała możliwości i wiedzę, która pozwoli absolwentom uczelni technicznych być na bieżąco i tym samym móc szukać pracy w takich zakładach jak MM Systemy właśnie  – mówił marszałek Andrzej Buła.

MS-OCRG

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy