Śląsk bez granic – zamki i pałace – zaproszenie do Mosznej

Zapraszamy na promocję otwarcia szlaku turystycznego „Śląsk bez granic – zamki i pałace” już 13 września 2023 r., w zespole pałacowo – parkowym w Mosznej. W programie m.in. prezentacja wideomappingowa.

Nowopowstały szlak turystyczny stanowi główny cel projektu „Śląsk bez granic III – zamki i pałace”, dofinansowanego w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska. Realizatorem projektu jest Województwo Opolskie w partnerstwie z Miastem Albrechtice i Śląskimi Rudolticami.

Unikatowy transgraniczny szlak turystyczny „Śląsk bez granic – zamki i pałace”, przywracający dziedzictwo kulturowe i atrakcyjność obszaru, zostanie oficjalnie udostępniony turystom.
Wyjątkowym wydarzeniem podczas promocji będzie prezentacja wideomappingowa pn. „Historia opowiedziana światłem na murach”, która na centralnej części pałacu w Mosznej, przedstawi krótki opis zamków i obiektów zlokalizowanych na szlaku.

Projekcja jest zaplanowana na godz. 22:00, jednakże już od godziny 17.00 zapraszamy
do bezpłatnego zwiedzania zespołu pałacowo-parkowego w Mosznej. Sam wideomapping zostanie wyświetlony podczas głównego punktu programu obchodów 20-lecia Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej tejże organizacji.

W programie:

17:00     „Śląsk bez granic – zamki i pałace” – otwarcie szlaku turystycznego:

  • wstęp wolny na teren zespołu pałacowo-parkowego w Mosznej,
  • stoisko promujące szlak pieszo-rowerowy i samochodowy w ramach projektu:
    „Śląsk bez granic III – zamki i pałace”, prezentacja przewodnika wraz z mapą, promocja powstałej strony internetowej oraz aplikacji mobilnej – hol zamku,
  • możliwość zwiedzania Gabinetu Hrabiego,

22:00     atrakcje zewnętrzne:

  • pokaz fontann,
  • „Historia opowiedziana światłem na murach” – wideomapping – krótka historia zamków i obiektów na szlaku,
  • Teatr Mantikora – występ taneczny w oprawie pirotechnicznej.

Śląsk bez granic – zamki i pałace – zaproszenie do Mosznej

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy