Rozpoczyna się nowy etap dla szpitala w Pokoju

Dziś, podczas nadzwyczajnego  zgromadzenia wspólników spółki Stobrawskie Centrum Medyczne, spółka otrzymała działkę, na której za kilka lat stanie nowy pawilon rehabilitacyjny szpitala w Pokoju. To ogromna szansa dla pacjentów w regionie, ale i całego szpitala.

Przypomnijmy – w październiku ubiegłego roku Gmina Pokój sprzedała samorządowi województwa – z dużą ulgą –  gminną działkę pod rozbudowę szpitala rehabilitacyjnego w tej miejscowości. Zabiegali o to m.in.  lekarze Stobrawskiego Centrum Medycznego. Teraz samorząd regionu przekazał tę nieruchomość aportem spółce.

–  Od 15 lat trzymałam tę działkę dla was i cieszę się, że po tylu latach rozmów udało się sfinalizować zamysł rozbudowy szpitala w Pokoju. Wszyscy na to czekamy, bo wiemy, że czas oczekiwania na łóżko tutaj to dwa lata  – mówiła w ubiegłym roku wójt Pokoju Barbara Zając.

Przekazana działka to zielone światło dla przygotowania projektu, zdobycia funduszy na rozbudowę, a w efekcie dla poprawy komfortu leczenia. Jak informuje marszałek Andrzej Buła, to działka o wielkości 33 arów. – Podwyższyliśmy kapitał zakładowy Stobrawskiego Centrum Medycznego po to, żeby spółka już dysponowała tą nieruchomością, do celów projektowych. Zaczyna się nowy etap, i dla pracowników, i dla prezesa – etap stworzenia czegoś wyjątkowego, czego bardzo potrzebują mieszkańcy województwa – mówił marszałek, dodając: – Wiemy, że problemy z rehabilitacją towarzyszą nam cały czas, często rehabilitacja to powrót do życia zawodowego, do codziennej sprawności, której tak bardzo wszyscy potrzebujemy. Członek zarządu województwa Szymon Ogłaza podkreślał zaś, że dzisiejsza decyzja o przekazaniu działki szpitalowi oznacza, że za kilka lat powstanie nowy pawilon i znacząco zwiększy się oferta rehabilitacyjna tej placówki.

A dziś Zakład Rehabilitacji Leczniczej w Pokoju, będący częścią Stobrawskiego Centrum Medycznego sp. z o.o. z siedzibą w Kup, prowadzi m.in. fizjoterapię ambulatoryjną oraz  Ośrodek Rehabilitacji Dziennej.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy