Komfort dla kierowców w Oleśnie

Choć kierowcy korzystają już od ponad miesiąca z wyremontowanej drogi między Olesnem, a Nowym Wachowem, to właśnie dziś, 28 lutego, została ona oficjalnie oddana do ruchu. Inwestycja kosztowała  7 milionów 900 tysięcy zł, z czego 6 milionów  700 tysięcy zł to dofinansowanie unijne.

Remont drogi 901 trwał niemal rok. W tym czasie przebudowano prawie 5 kilometrów od ronda w Oleśnie w kierunku Nowego Wachowa. Dodajmy, że w tym samym czasie przebudowany był odcinek między Kocurami a Dobrodzieniem.

Remigiusz Widera, dyrektor departamentu infrastruktury i gospodarki w urzędzie marszałkowskim podkreśla, że droga została poszerzona, dobudowano ścieżkę rowerową. – Najtrudniejszym elementem była wymiana podbudowy. Pod asfaltem były betonowe płyty, które zostały rozkruszone. Drogą jeżdżą ciężkie samochody, dlatego ją wzmocniliśmy – mówi.

 

Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła dodaje, że droga łączy tę część województwa z autostradą. Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki podkreśla zaś, że droga poprawiła komfort podróżowania nie tylko mieszkańców, ale również ruchu tranzytowego.

Kolejnym odcinkiem czekającym na remont w Oleśnie jest droga nr 494 w kierunku Częstochowy. Budowana będzie również obwodnica Dobrodzienia.

PW

 

Nasze serwisy