Opolscy Zawodowcy II – wkrótce nabór wniosków na studia podyplomowe!

W związku z rozpoczynającym się niebawem rokiem akademickim, od 11 września umożliwiamy składanie dokumentów, dzięki którym możliwe będzie otrzymanie dofinansowania na studia podyplomowe. Natomiast od 16 października, w ramach projektu „Opolskie kształcenie ustawiczne”, możliwe będzie aplikowanie na pozostałe kursy i szkolenia.

Jeśli chcesz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i znaleźć lepszą pracę – mamy dobre wiadomości. W ramach projektu „Opolskie kształcenie ustawiczne” osoby od 15 roku życia, które z własnej inicjatywy chcą podnieść swoje kompetencje, będą mogły starać się o dofinansowanie do kursów, szkoleń lub studiów podyplomowych, dostępnych w Bazie Usług Rozwojowych PARP.

 – W związku z rozpoczynającym się niebawem rokiem akademickim, chcieliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom, dlatego przyspieszamy nabór i tym samym w pierwszej fazie umożliwiamy składanie dokumentów na studia podyplomowe. Natomiast od 16 października możliwe będzie aplikowanie na pozostałe kursy i szkolenia – mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego.

Projekt realizowany będzie od września 2023 do lipca 2025 roku. jego całkowita wartość to ponad 33 miliony 123 tysiące zł, a dofinansowanie unijne w ramach Funduszy Europejskich dla Opolskiego 2021-2027 wyniesie niemal 26 milionów zł.

– W poprzedniej perspektywie finansowej projekt „Opolscy Zawodowcy”, dzięki któremu mieszkańcy województwa opolskiego również mogli korzystać z kursów, szkoleń i studiów podyplomowych cieszył się ogromnym zainteresowaniem, dlatego nie mogło podobnego działania zabraknąć także w ramach FEO 2021-2027 – mówi Michał Durzyński, zastępca dyrektora Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.

Wysokość maksymalnego dofinansowania wyniesie do 9,5 tys. zł na osobę co może stanowić aż 85% kwoty danej usługi.

– Zainteresowanie projektem jest ogromne, ale ogromna też jest kwota, jaką przeznaczyliśmy na ten cel, dlatego zachęcam każdego, do składania wniosków. Preferowany sposób aplikacji to forma elektroniczna, ale po szczegóły zapraszam na stronę OCRG lub do Punktu Informacyjnego FE, gdzie można uzyskać wszystkie informacje i pomoc w procesie rekrutacji  – dodaje  Szymon Ogłaza.

 

Krok po kroku, czyli jak aplikować?

  • Znajdź intersujące Cię szkolenie/kurs/studia podyplomowe korzystając z Bazy Usług Rozwojowych PARP ( uslugirozwojowe.parp.gov.pl ) kończące się certyfikatem lub egzaminem i zarejestruj się w niej (utwórz Profil użytkownika na stronie BUR).
    • Uwaga, od 11 września możliwe jest składanie aplikacji jedynie na studia podyplomowe, dlatego wyszukaj w BUR interesujące Cię studia i postępuj zgodnie z dalszymi krokami.
  • Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.ocrg.opolskie.pl wraz z kompletem niezbędnych załączników i złóż przez ePUAP. Elektroniczna aplikacja przyspieszy procedurę weryfikacji. W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość złożenia dokumentów za pośrednictwem poczty/kuriera lub osobiście w siedzibie OCRG.
  • Po pozytywnej weryfikacji formularza zgłoszeniowego podpiszemy trójstronną umowę pomiędzy Tobą, OCRG oraz podmiotem świadczącym usługę wsparcia (np. uczelnią) oraz nadany zostanie ID wsparcia, który posłuży jako identyfikator w BUR. Umowa określa szczegółowe zasady działania oraz sposoby i terminy płatności.
  • Po podpisaniu umowy wsparcia oraz nadaniu ID wsparcia, dokonaj rejestracji na wybraną usługę.
  • Weź udział w szkoleniu/kursie/studiach podyplomowych podnoszących Twoje kompetencje lub kwalifikacje zawodowe.
Udostępnij wpis:

Nasze serwisy