Oleski szpital zmodernizowany w ponad 95 %

Oddział wewnętrzny szpitala w Oleśnie oddany po remoncie. To jeden z ostatnich elementów całkowitej modernizacji tej instytucji. Do tej pory całkowicie wyremontowano większość oddziałów, a w ostatnim czasie wymieniono tomograf komputerowy.

Ponad 600 tysięcy złotych dołożył do remontu urząd marszałkowski województwa opolskiego. Dzięki temu został wyremontowany oddział wewnętrzny. Na pacjentów czekają nowoczesne pokoje, zmienił się nie tylko wystrój, ale również komfort.

Jak podkreśla marszałek Andrzej Buła, to jeden z wielu szpitali przechodzących modernizację. – Bardzo dobrze komunikujemy się z dyrektorami szpitali i znamy potrzeby poszczególnych lecznic w regionie. Tak jak w całym województwie, tak i w Oleśnie przekazujemy pieniądze na konkretne cele. Partnerstwo polega na tym, że dyrektorzy wiedzą, jaką pulą pieniędzy dysponujemy.  Do tego dostosowują swoje plany remontowe. Oleski szpital jest bardzo ważny pod względem lokalizacji. W ostatnich latach wydano tutaj 35 milionów złotych i zrealizowano 8 projektów. Dofinansowanie unijne wyniosło ponad 6 milionów złotych. Najważniejsze obecnie jest nie tylko remontowanie oddziałów, ale również doposażenie i wymiana sprzętu medycznego – mówi marszałek.

Dyrektor szpitala Andrzej Prochota  dodaje, że obecnie wyremontowana część, to kontynuacja rozpoczętych wcześniej prac. – To najważniejszy oddział. Na bazie interny buduje się szpitale. Związane jest to ze spektrum chorób tutaj leczonych. Dziś nie powinna dziwić klimatyzowana sala chorych, dostęp do internetu. Ważny jest również komfort samych lekarzy i dostęp do najnowocześniejszej aparatury. Rozbudowana dokumentacja elektroniczna, e-usługi, diagnostyka przekazywana przez internet sprawia, że konsultacja przebiega natychmiast. To wszystko musi być na najwyższym poziomie. Analiza każdego przypadku przeprowadzana jest dzięki temu w różnych szpitalach. Po remoncie mamy nowoczesny oddział. Kolejny nasz krok, to wymiana aparatury – dodaje Andrzej Prochota.

Przypomina, że w zeszłym roku otwarto pracownię tomografu komputerowego. – Była to wymiana sprzętu. Mamy nowe laboratorium medyczne. W ostatnich latach remontowane były również oddziały: chirurgiczny, ortopedyczny, noworodkowy z blokiem położniczym, zbudowaliśmy nowe sale operacyjne wraz z centralną sterylizatornią mamy również lądowisko dla helikopterów. Ostatnio przebudowano również OJOM – przypomina Andrzej Prochota.

Przed szpitalem jeszcze remont oddziału dziecięcego. Przypomnijmy, że remont oddziału wewnętrznego kosztował milion złotych. Sam szpital przy ulicy Klonowej został zbudowany w 1981 roku.

 

PW

Nasze serwisy