Nowe stare boisko w kluczborskiej szkole

Boisko sportowe przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku to jedno z trzech kluczborskich boisk, które zyskały nowy wygląd, komfort i nowe funkcje dzięki dofinansowaniu unijnemu z urzędu marszałkowskiego. Dziś zostało oficjalnie otwarte.

Boisko zostało zmodernizowane m.in. dzięki pieniądzom z regionalnego programu, przeznaczonym na rewitalizację.  Teraz uczniowie mają do dyspozycji nową, tartanową bieżnię z profesjonalną skocznią do skoku w dal, jest też bezpieczne  dojście do boiska. A otwarciu boiska towarzyszył miting lekkoatletyczny.

Marszałek Andrzej Buła, który uczestniczył w otwarciu mówi, że to była dla niego wyjątkowa chwila.  – Mam wyjątkowy związek emocjonalny z tym miejscem, 35 lat temu zacząłem tutaj pracować, przez 14 lat byłem nauczycielem wychowania fizycznego i tak naprawdę mogę powiedzieć, że przez 35 lat czekałem na ten obiekt – podkreśla marszałek. Marszałek informuje też, że dzięki funduszom unijnym na rewitalizację, już w końcówce poprzedniego okresu programowania, udało się unowocześnić w regionie około 60 takich ogólnodostępnych obiektów. – Wielkie podziękowania dla starosty kluczborskiego Mirosława Bireckiego, bo przy bardzo trudnej sytuacji finansowej potrafił wygospodarować w budżecie milion trzysta tysięcy złotych na trzy boiska – przy Zespole Szkół Zawodowych, przy Zespole Szkół Licealno-Technicznych i to dziś otwierane – mówi Andrzej Buła. Dofinansowanie unijne dla tych modernizacji wyniosło 700 tysięcy złotych.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy