Funkcjonowanie UMWO i jednostek samorządu województwa [aktualizacja]

W związku z zagrożeniem zarażenia koronawirusem przekazujemy informacje na temat funkcjonowania w najbliższym czasie urzędu marszałkowskiego i  jednostek samorządu województwa. Ich celem  jest przede wszystkim ograniczenie  ewentualnego rozprzestrzeniania się koronawirusa wśród mieszkańców.

 1. Marszałek i Zarząd Województwa Opolskiego, w trosce o zdrowie mieszkańców regionu apelują, aby w miarę możliwości wszystkie sprawy urzędowe załatwiać w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego i podległych mu jednostkach  telefonicznie, drogą pocztową lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.   Przypominamy, że wniosek o wydanie Opolskiej Karty Rodziny i Seniora również można składać elektronicznie   – wniosek i zasady na stronie https://dlarodziny.opolskie.pl/opolska-karta-rodziny-i-seniora/pobierz-wniosek/
 2.  Uwaga – zmienia się funkcjonowanie Kancelarii Ogólnej UMWO. Został zamknięty punkt kancelaryjny w budynku przy ul. Hallera. Jedynym punktem kancelaryjnym UMWO jest Kancelaria Ogólna w budynku przy ul. Piastowskiej 14, na Ostrówku.
 3. Od 12 marca 2020 r. do odwołania, w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie opolskim w Opolu, Brzegu oraz Kędzierzynie-Koźlu, zawieszone zostaje udzielanie konsultacji bezpośrednich. Lokalny Punkt Informacyjny w Nysie zostaje zamknięty.     Zmieniają się także godziny pracy Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie opolskim:     Od poniedziałku 16 marca 2020 r. konsultacje za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz telefoniczne we wszystkie dni robocze udzielane będą w godzinach:
 • w Głównym Punkcie Informacyjnym w Opolu – 8:30 – 16:30;
 • w Lokalnym Punkcie Informacyjnym w Brzegu – 7:30 – 15:30;
 • w Lokalnym Punkcie Informacyjnym w Kędzierzynie-Koźlu – 7:30 – 15:30.

Od 20 marca 2020 r. ponownie otwarty został Lokalny Punkt Informacyjny w Nysie, który funkcjonował będzie w godzinach 7:30-15:30.

Czasowo zniesione zostają poniedziałkowe dyżury konsultantów w godzinach popołudniowych. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej, dane kontaktowe dostępne są na stronie internetowej:  https://rpo.opolskie.pl/?cat=8.

 1. Zarząd Województwa Opolskiego zawiesił do 15 kwietnia organizację zaplanowanych imprez – konferencji i wydarzeń, w tym współorganizowanych z podmiotami zewnętrznymi. O ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco.
 2. Otwieranie wojewódzkich instytucji kultury:Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. E. Smołki w OpoluOtwarcie Biblioteki – 6 maja, godziny otwarcia: 9-19.

  Zwrócone książki będą podlegały obowiązkowej kwarantannie, czytelnia pozostaje zamknięta do odwołania

  Muzeum Śląska Opolskiego

  Oficjalne otwarcie: 18 maja (w Dzień Muzealnika) – otwarcie budynków przy ul. Mały Rynek 7 i 7a, a także Muzeum Czynu Powstańczego

  Muzeum Wsi Opolskiej

  Otwarcie części parkowej (bez wstępu do budynków): 4 maja.

  Otwarcie całości kompleksu: 18 maja (Dzień Muzealnika).

  Centralne Muzeum Jeńców Wojennych

  Oficjalne otwarcie: 18 maja (Dzień Muzealnika) – jednocześnie w tym dniu odbędzie się otwarcie nowej wystawy.

  Zamek Moszna

  Od 1 maja – biletowany wstęp na teren parku.

  5 maja – otwarcie hotelu wraz z restauracją z możliwością korzystania wyłącznie przez gości hotelowych (w należytym reżimie sanitarnym)

  18 maja – planowane uruchomienie pracy Restauracji

  Wszystkie instytucje kultury będą funkcjonowały we właściwym reżimie sanitarnym (m.in. zaopatrzenie w środki dezynfekcyjne, przyłbice, ścianki plexi etc.)

  Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu i  Filharmonia Opolska nadal są zamknięte.

 3. Zgodnie z decyzjami władz państwowych nie  odbywają stacjonarne zajęcia w placówkach edukacyjnych, prowadzonych przez samorząd województwa.
 4. Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu zawiesił od dnia 12 marca br. wszystkie działania prowadzone w ramach projektów „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy” , „Dwujęzyczna Opolszczyzna” „ H2O dla BIO”, w tym odbywające się staże i praktyki dla uczniów.

O zmianach RZPWE będzie informować na bieżąco na stronie internetowej lub profilu społecznościowym  instytucji: https://www.facebook.com/rzpweopole/

 1. Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych zawiesił do odwołania organizację wszystkich konkursów, warsztatów i zajęć edukacyjnych we wszystkich swoich placówkach.
 2. Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki odwołało zaplanowane dla przedsiębiorców spotkania i imprezy wystawiennicze. Szczegóły na stronie ocrg.opolskie.pl
 3. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego  11 maja wznowił działalność. Szczegóły na stronie Ośrodka –  http://www.word.opole.pl/page/260,word-wznawia-dzialalnosc—zasady.html

 

Informacje o ewentualnych kolejnych decyzjach będziemy przekazywać na bieżąco – prosimy o śledzenie strony internetowej www.opolskie.pl oraz naszych profili w mediach społecznościowych https://www.facebook.com/opolskie/ i https://www.facebook.com/Urzad-Marszalkowski-Wojewodztwa-Opolskiego

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy