Funkcjonowanie UMWO i jednostek samorządu województwa [aktualizacja]

W związku z zagrożeniem zarażenia koronawirusem przekazujemy informacje na temat funkcjonowania w najbliższym czasie urzędu marszałkowskiego i  jednostek samorządu województwa. Ich celem  jest przede wszystkim ograniczenie  ewentualnego rozprzestrzeniania się koronawirusa wśród mieszkańców.

 1. Marszałek i Zarząd Województwa Opolskiego, w trosce o zdrowie mieszkańców regionu apelują, aby w miarę możliwości wszystkie sprawy urzędowe załatwiać w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego i podległych mu jednostkach  telefonicznie, drogą pocztową lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.   Przypominamy, że wniosek o wydanie Opolskiej Karty Rodziny i Seniora również można składać elektronicznie   – wniosek i zasady na stronie https://dlarodziny.opolskie.pl/opolska-karta-rodziny-i-seniora/pobierz-wniosek/
 2. Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne ogranicza się dostępność budynków urzędu dla klientów – szczegóły tutaj
 3. Od 12 marca 2020 r. do odwołania, w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie opolskim w Opolu, Brzegu oraz Kędzierzynie-Koźlu, zawieszone zostaje udzielanie konsultacji bezpośrednich. Lokalny Punkt Informacyjny w Nysie zostaje zamknięty.     Zmieniają się także godziny pracy Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie opolskim:     Od poniedziałku 16 marca 2020 r. konsultacje za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz telefoniczne we wszystkie dni robocze udzielane będą w godzinach:
 • w Głównym Punkcie Informacyjnym w Opolu – 8:30 – 16:30;
 • w Lokalnym Punkcie Informacyjnym w Brzegu – 7:30 – 15:30;
 • w Lokalnym Punkcie Informacyjnym w Kędzierzynie-Koźlu – 7:30 – 15:30.

Od 20 marca 2020 r. ponownie otwarty został Lokalny Punkt Informacyjny w Nysie, który funkcjonował będzie w godzinach 7:30-15:30.

Czasowo zniesione zostają poniedziałkowe dyżury konsultantów w godzinach popołudniowych. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej, dane kontaktowe dostępne są na stronie internetowej:  https://rpo.opolskie.pl/?cat=8.

 1. Zarząd Województwa Opolskiego zawiesił do 15 kwietnia organizację zaplanowanych imprez – konferencji i wydarzeń, w tym współorganizowanych z podmiotami zewnętrznymi. O ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco.
 2. Zgodnie z decyzją władz rządowych z dnia 11 marca br. zamknięte zostały prowadzone przez samorząd województwa placówki
 • Filharmonia Opolska zawiesiła działalność koncertową do 25 marca br.
 • Teatr im. Jana Kochanowskiego odwołał wszystkie spektakle zaplanowane na marzec br.
 • Wojewódzka Biblioteka Publiczna wraz ze wszystkimi jej oddziałami została zamknięta do odwołania
 • Muzeum Wsi Opolskiej zostało zamknięte do odwołania – odwołano zaplanowany na 5.04 Jarmark Wielkanocny
 • Muzeum Śląska Opolskiego odwołało wszystkie przedsięwzięcia zaplanowane do 25 marca br. we wszystkich obiektach muzeum w Opolu i Górze Świętej Anny
 • Centralne Muzeum Jeńców Wojennych jest nieczynne dla zwiedzających do odwołania.

O ewentualnych zmianach terminów zamknięcia będziemy informować. Wszystkie zmiany należy również śledzić na stronach internetowych lub profilach społecznościowych  wszystkich instytucji.

 1. Zamek w Mosznej do odwołania zawiesił swoją działalność i jest zamknięty.
 2. Zgodnie z decyzją władz państwowych do świąt wielkanocnych nie będą się odbywały zajęcia w placówkach edukacyjnych, prowadzonych przez samorząd województwa.
 3. Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu zawiesił od dnia 12 marca br. na co najmniej 2 tygodnie wszystkie działania prowadzone w ramach projektów „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy” , „Dwujęzyczna Opolszczyzna” „ H2O dla BIO”, w tym odbywające się staże i praktyki dla uczniów.

O zmianach RZPWE będzie informować na bieżąco na stronie internetowej lub profilu społecznościowym  instytucji: https://www.facebook.com/rzpweopole/

 

 1. Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych zawiesił do odwołania organizację wszystkich konkursów, warsztatów i zajęć edukacyjnych we wszystkich swoich placówkach.
 2. Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki odwołało zaplanowane dla przedsiębiorców spotkania i imprezy wystawiennicze. Szczegóły na stronie ocrg.opolskie.pl
 3. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego wstrzymał od 16 marca br. wszystkie egzaminy na prawo jazdy oraz szkolenia prowadzone przez Word Opole, OT Kędzierzyn-Koźle i OT Nysa zostają wstrzymane do odwołania! Wstrzymana została także możliwość wynajmu placu manewrowego. Wniesione opłaty  zachowują ważność.Wszelkie informacje dotyczące procesu egzaminowania (nowych terminów egzaminów) oraz kursów     i szkoleń organizowanych przez WORD Opole, będą na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej Ośrodka  http://www.word.opole.pl/page/1,strona-glowna.html oraz w mediach społecznościowych (facebook) w zależności od rozwoju sytuacji.

 

Informacje o ewentualnych kolejnych decyzjach będziemy przekazywać na bieżąco – prosimy o śledzenie strony internetowej www.opolskie.pl oraz naszych profili w mediach społecznościowych https://www.facebook.com/opolskie/ i https://www.facebook.com/Urzad-Marszalkowski-Wojewodztwa-Opolskiego

 

Nasze serwisy