Kolejne wsparcie dla organizacji sportowych

W gmachu hali sportowej kluczborskiego OSiR-u podpisano dzisiaj pierwsze umowy w ramach konkursu „Marszałkowski Klub Sportowy” z piętnastoma organizacjami sportowymi z terenu powiatów kluczborskiego, namysłowskiego i oleskiego.

„Marszałkowski Klub Sportowy” to konkurs kolejny raz organizowany przez zarząd województwa opolskiego, dotyczący upowszechniania sportu w małych środowiskach. We wtorek, 1 sierpnia zostały podpisane pierwsze umowy dotacyjne z piętnastoma organizacjami sportowymi, które otrzymały wsparcie w ramach tego konkursu. W spotkaniu wzięły udział kluby i stowarzyszenia z powiatów kluczborskiego, namysłowskiego i oleskiego, które otrzymają łącznie blisko 135 tysięcy złotych.

– Trzeba powiedzieć, że nasi partnerzy przyzwyczaili się, że jak już coś ogłaszamy w jakiejś edycji to jesteśmy na tyle konsekwentni, że to kontynuujemy. Jest to przede wszystkim także kontynuacja dla nich, tego, co zaczęli robić już wcześniej, jeżeli chodzi o sprawy szkoleniowe, animowania młodych ludzi do zajęć sportowych, bo obserwujemy również to, że trzeba cały czas rozwijać motywację dla tych młodych ludzi, żeby chcieli uprawiać sport i chcieli to później kontynuować. Szczególnie w takim przełomowym wieku dla siebie, kiedy mają 13-14 lat. Cały czas jest to inspiracja do tego, żeby te zajęcia  i inicjatywy się odbywały – podsumowuje marszałek Andrzej Buła.

A o tym w czym pomagają dotacje w ramach „Marszałkowskiego Klubu Sportowego” mówili przedstawiciele organizacji sportowych.

– Staramy się organizować jak najwięcej różnego rodzaju turniejów, aktywności fizycznej dla dzieci. Jest to dotacja właśnie w tym celu oraz jeżeli chodzi o doposażenie w sprzęt sportowy – wymieniał założyciel akademii MKS Funball Kluczbork Karol Bortnik.

Pieniądze na doposażenie w sprzęt przeznaczy także LZS Polonia Domaszowice, o czym wspominał Grzegorz Sendra – Pieniążki, które udało nam się pozyskać w kwocie 8 tysięcy złotych, plus wkład własny w wysokości 2 tysięcy złotych, przeznaczymy w pełni na to, żeby pracować z naszą młodzieżą. Mamy dwie grupy wiekowe, które uczestniczą sukcesywnie od dwóch lat w turniejach pn. „Bawi nas piłka” i chcielibyśmy właśnie te środki przeznaczyć na doposażenie w sprzęt dla naszych dzieciaków – kończy Grzegorz Sendra.

– Środki przeznaczymy na bieżącą działalność klubu, dziewczyny w tym sezonie wywalczyły awans do trzeciej ligi rozgrywkowej. Jest to poziom rozgrywany na poziomie czterech województw: śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i lubuskiego połączonego z zachodniopomorskim. Tak więc środki od marszałka będą dla nas dużym wsparciem – podsumowuje Mirosław Krzyształowicz z Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego w Bogdańczowicach.

tk

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy