Opolskie na Dniach Nadrenii-Palatynatu

Ponad 125 tysięcy gości, kilkaset stoisk, kilka scen koncertowych, przepiękna pogoda, wspaniała atmosfera oraz doskonałe przyjęcie województwa opolskiego przez uczestników święta to w wielkim skrócie opis największego festynu w naszym niemieckim regionie partnerskim.

Tegoroczne Dni Nadrenii-Palatynatu odbywały się w malowniczej miejscowości Bad Ems. Opolskie stoisko przygotowane zostało przez Biuro Województwa Opolskiego w Moguncji. Jak zawsze nie zabrakło informacji o najpiękniejszych i atrakcyjnych turystycznie miejscach w naszym regionie. Ponadto serca Nadreńczyków zdobywaliśmy słodkościami opolskich producentów. Przez wszystkie dni festynu stoisko opolskie cieszyło się ogromną popularnością i było, w dosłownym słowa tego znaczeniu, oblegane. Stoisko odwiedzili najważniejsi przedstawiciele rządu i parlamentu Nadrenii m.in.: Premier Kraju Związkowego Nadrenii-Palatynatu Malu Dreyer, Prezydent Landtagu Nadrenii-Palatynatu Hendrik Hering czy też Minister Spraw Wewnętrznych Michael Ebling, Minister Gospodarki Daniela Schmitt oraz Minister Edukacji dr Stefanie Hubig wraz z Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Bettiną Brueck.

Udział naszego regionu w Dniach Nadrenii-Palatynatu możliwy był dzięki wsparciu finansowemu i zaangażowaniu Kancelarii Kraju Związkowego Nadrenii-Palatynatu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

PŁ – BWO

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy