Happening 7 czerwca, w rocznicę „łańcucha nadziei”

Marszałek województwa Andrzej Buła wspólnie z Prezydentem Opola Arkadiuszem Wiśniewskim zaprasza Opolan do udziału w happeningu w rocznicę utworzenia „łańcucha nadziei” – już 7 czerwca  w Opolu na Placu Wolności, w samo południe.

Happening 7 czerwca, w rocznicę „łańcucha nadziei”

Przypomnijmy – w tym roku obchodzimy 25 rocznicę obrony samodzielności administracyjnej województwa opolskiego przez mieszkańców regionu. 25 lat temu kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Śląska Opolskiego wyszło na ulice swych miast, by zaprotestować przeciwko likwidacji Opolskiego. Dzień utworzenia tego ludzkiego „łańcucha nadziei” obchodzony jest dziś jako Święto Województwa Opolskiego.

Dlatego też, dla upamiętnienia tej rocznicy, władze regionu i miasta zapraszają na radosny happening. Wśród zaproszonych na to spotkanie gości szczególne miejsce zajmą współzałożyciele i aktywni działacze Obywatelskiego Komitetu Obrony Opolszczyzny.

Powrócimy m.in. do ubrania Pomnika Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego w nasze żółto-niebieskie, regionalne barwy.

Będą także atrakcje dla dzieci, które zapewnią animatorzy z Młodzieżowego Domu Kultury z Opola. Razem z dziećmi z pobliskich szkół podstawowych zachęcą uczestników happeningu m.in. do wspólnego klejenia łańcucha w barwach województwa. Oprawę muzyczną zapewni dziecięco-młodzieżowa orkiestra dęta „Junior Opole Orkiestra”.

W tym samym czasie na Placu Wolności wspólnie z autorami odsłonimy wystawę „Brońmy swego Opolskiego”, organizowaną przez Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Opolu i dofinansowaną przez samorząd województwa.

Zapraszamy już 7 czerwca, o godzinie 12.00, na opolski Plac Wolności!

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy