Samorząd województwa dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Jak co roku, zarząd województwa i przewodniczący sejmiku grają w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Tym razem wśród fantów, przekazanych na licytacje, znalazły się m.in. opolskie regionalne gadżety, oryginalne wyroby chińskie, książki czy… jazda konna.

Fanty od członków zarządu i przewodniczącego sejmiku już trafiły do opolskiego sztabu WOŚP. Marszałek Andrzej Buła tym razem przekazał  kosz wypełniony  regionalnymi gadżetami, wręczanymi przez przedstawicieli samorządu województwa przy okazji różnych spotkań. Znalazły się w nim m.in. parasolka, krawat, kocyki, książki z opolskimi przepisami, koszulka polo, etui i wiele innych drobiazgów. Osobnym fantem jest oryginalny serwis do herbaty z chińskiej porcelany, podarunek ambasadora Chin dla marszałka województwa. Na koniec marszałek proponuje zaproszenie dwóch osób na kolację do zamku w Mosznej.

Chińskie gadżety, tym razem prezent od przedstawicieli firmy HONGBO, przekazał również wicemarszałek Roman Kolek. To dwa oryginalne ozdobne chińskie talerze. Natomiast wicemarszałek Zbigniew Kubalańca, prywatnie wielbiciel koni i pasjonat konnej jazdy, przekazał na licytację voucher na całodniowy rajd konny szlakiem Borów Niemodlińskich w swoim towarzystwie. Członek zarządu województwa Antoni Konopka podarował natomiast albumy dla fanów łowiectwa i jeździectwa – to dwuczęściowy album „Konno po sławę” oraz album „Łowiectwo”.

Cztery skrzynki z opolskimi wyrobami rzemieślniczymi to dar przewodniczącego Sejmiku Województwa Rafała Bartka.  W skrzyniach znalazły się: opolska kawa Opolanka z Hard Beans Coffe, szkolata z Szypuła – Lody Mistrzowskie, miód z pasieki w Maciejowie, świeca z Biotiki, olejek lawendowy z Lawendowego Zacisza w Biadaczu, magnes z Galerii Biały Kruk i flaga Województwa Opolskiego.

Wszystkie licytacje odbędą się w tym roku w internecie – te opolskie na stronie https://allegro.pl/uzytkownik/OPOLE-WOSP?cel-charytatywny=wszystkie&bmatch=cl-dict201214-ctx-uni-1-1-0112  . Zachęcamy do licytowania! Przypomnijmy, że tegoroczny WOŚP gra, by zebrać fundusze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy