Fajnie być dzieckiem!

Choć są mali, mają ogrom energii, pomysłów i ciekawych historii do opowiedzenia. Nigdy nie zamyka się im buzia, zabawa zawsze trwa za krótko, a nieograniczona wyobraźnia pozwala zobaczyć im więcej niż nam – dorosłym. W szczególnym dniu jakim jest Dzień Dziecka zaprosiliśmy najmłodszych do wspólnej zabawy. 

Maluchy miały okazję gościć w opolskich jednostkach, które przygotowały dla nich nie lada gratkę. Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji zaprosił najmłodszych do wspólnej zabawy w ogrodzie i salach edukacyjnych. W Teatrze im. Jana Kochanowskiego maluszki z Olesna obejrzały niezwykle pouczający spektakl przygotowany przez ich starsze koleżanki z z Grupy Teatralnej „Pchełki”, działającej przy Miejskim Domu Kultury w Oleśnie.

Grupa powstała trzy lata temu, a w tym roku zdobyła pierwsze miejsce podczas 37. Wojewódzkiego Festiwalu Teatrów Dziecięcych w Oleśnie. Spektakl „Zagubiona bajka” to pouczająca opowieść o zapomnianej radości z czytania książek i odkrywania ich na nowo w czasach, gdy niektórzy odkładają je na półki. Przypomnijmy, że oleski przegląd teatrów odbył się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego. – Cieszę się, że mamy salę pełną maluchów. Spotykamy się w wyjątkowym miejscu, gdzie z wielką przyjemnością wręczę nagrodę zwycięskiej grupie teatralnej i podziękuję im opiekunom za wspaniałe przygotowanie młodych aktorów amatorów. Kto wie, być może kiedyś jako dorośli staną na tej scenie – mówił wicemarszałek województwa Zbigniew Kubalańca. Przypomnijmy, że występ młodych aktorów to wydarzenie, które towarzyszy trwającym właśnie 47. Opolskim Konfrontacjom Teatralnym „Klasyka Żywa”.

Ogród Zaczarowanego Świata to miejsce szczególne. Kryje wiele atrakcji, z których na co dzień korzystają uczniowie z całego województwa. Także w tym szczególnym dniu, nie mogło zabraknąć tu dzieci, dla których organizatorzy przygotowali moc zabawy. – Dzisiaj w nas wielkie święto „Dzień Dziecka”. Przygotowaliśmy w Zaczarowanym Świecie wiele zajęć dla najmłodszych. Gościmy klasy I-III ze Szkoły Podstawowej w Krośnicy, są też uczniowie z Opola. Są ciekawe warsztaty edukacyjne w salach, zabawa na placu wodnym. Chcemy podkreślać, jak ważna jest edukacja od najmłodszych lat, już od przedszkola. Tak ciekawa formuła zajęć jest bardzo entuzjastycznie odbierana przez dzieci – przyznał Bartłomiej Piechaczek, p.o. dyrektora Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji.

O tym, że w RZPWE jest zawsze gwarno, wesoło i ciekawie przekonywała Agnieszka Królikowska. – W Zaczarowanym Świecie zawsze jest Dzień Dziecka. Nie ma dnia w ciągu roku szkolnego, aby nie było u nas dzieci. Zawsze się cieszymy z ich obecności, ich energii i pomysłowości. Są zabawy, doświadczenia i warsztaty sensoryczne. Dzień Dziecka świętujemy aż dwa dni. Dzisiaj goszczą u nas maluchy z młodszych klas szkolnych, jutro zapraszamy na akcję ogólnopolską pn. „Czytanie na trawie”. Będziemy czytać fragmenty książek ze Złotej Listy Bajek – wymieniła.

Marta ze Szkoły Podstawowej w Krośnicy na zajęcia przyjechała z koleżankami i kolegami z klasy. – Lubię spędzać czas na podwórku. Bardzo podoba mi się wodny plac zabaw. Wiem, że są tu takie urządzenia, których używano w dawnych czasach. Woda jest bardzo ważna dla człowieka. Aby żyć, musi ją pić. Tak samo jak zwierzęta i rośliny – wyjaśniła uczennica.

kk

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy