Znamy nowe logo „Młode Opolskie”

72 prace zgłoszono na konkurs związany z logo „Młode Opolskie”. Pierwszą nagrodę przyznano Magdalenie Śliwińskiej z Zespołu Szkół Rolniczych im. T. Kościuszki w Namysłowie. Zaprojektowany znak znajdzie się na licznych gadżetach promocyjnych.

Siedem wyróżnień, dwa trzecie miejsca i podium z pierwszą i druga nagrodą przyznano młodzieży w konkursie na logo „Młode Opolskie”. Zdobywczyni pierwszego miejsca Magdalena Śliwińska przyznaje, że plastykę traktuje jako hobby, a sam pomysł na logo zrodził się spontanicznie. Uczennica Zespołu Szkół Rolniczych im. T. Kościuszki w Namysłowie wykorzystała istniejący już napis Opolskie, ale nieco go zmodyfikowała. – W szkole projektuję loga i grafiki. Pomysł przyszedł spontanicznie, chciałam, aby osoba trzymająca rękę w górze symbolizowała młodzież. Użyłam młodzieżowych, trochę niechlujnych czcionek. Wykorzystałam kolorystykę używaną już w materiałach promocyjnych – mówi.

Drugie miejsce zdobyła Martyna Czekała z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich, która przyznaje, że już uczestniczyła w podobnych konkursach. – Tutaj trzeba połączyć wiedzę, jak używać zaawansowanych programów i mieć pomysł. Dla mnie najważniejszym przekazem były dwie rzeczy, czyli kolorowe akcenty związane z młodzieżą i Wieża Piastowska – mówi Martyna Czekała.

Oliwia Grecer z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich zdobyła trzecie miejsce. Największą inspiracją dla niej był jej nauczyciel i znajomi. – Usłyszałam podpowiedzi, za czym podążać i na co zwrócić uwagę. Mój profil w szkole to grafik cyfrowy. Chciałabym się szkolić w tym kierunku – mówi Oliwia Grecer. III miejsce ex aequo zdobyła również Julia Baraniak z Zespołu Szkół Rolniczych im. T. Kościuszki w Namysłowie.

Nauczyciel z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich Grzegorz Łukasik przyznaje, że jego uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do przygotowania prac. Zauważa, że zarówno w pracach, jak i w trendach przebija minimalizm. – Z naszej szkoły zostały docenione trzy uczennice, które stanęły na podium. Widać w tych pracach świadomość psychologii. Należy mieć wiedzę z dziedziny emocji. Jak logo wpływa na inne osoby i czy można uzyskać odpowiednią reakcję. Młode Opolskie powinno być związane z młodym pokoleniem. Za pomocą kształtów można to pokazać – mówi Grzegorz Łukasik.

Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Amelia Powąska z Zespołu Szkół Rolniczych im. T. Kościuszki w Namysłowie, Sandra Stasiak z Zespołu Szkół Zawodowych im. J. Lompy w Oleśnie, Jakub Wall z Zespołu Szkół nr 1 w Kluczborku, Szymon Wysocki z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzegu, Oliwia Jerzewska z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie, Aleksandra Weres z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich. Wyróżnienie specjalne otrzymała Anna Radomska z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. S. Roweckiego „Grota” w Opolu za profesjonalne przygotowanie projektu.

Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego, która zasiadała również w jury, podkreśla, że zwracała uwagę na formę przedstawionych prac. – Dla mnie ważna była jasność przekazu, żeby emanowała radość, optymizm, spontaniczność – mówi Zuzanna Donath-Kasiura.

Dodajmy, że logo znajdzie się na gadżetach, które trafią do młodzieży.

pw

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy