Biznesowe rady od tych, którzy osiągnęli sukces

Siódmy raz eksperci podpowiedzą rozpoczynającym biznes, jak radzić sobie w rozwoju swoich pomysłów i jak odnaleźć się pośród konkurencji. Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki ogłosiło kolejny nabór do Programu Mentoringu Biznesowego.

Do tej pory ponad 60 osób skorzystało z fachowej rady ekspertów, którzy podpowiadali, jak rozwijać swoje biznesy. Wśród uczestników ostatniej edycji jest architekt Sandra Jagielska, która dzięki swojemu mentorowi mogła skutecznie rozwijać swoją firmę. – Program jest fantastyczną przygodą, szczególnie dla początkujących przedsiębiorców. Uporządkowałam swoje cele. Na początku za bardzo skupiałam się na merytorycznej części mojej pracy. Dzięki podpowiedziom zwróciłam uwagę na relacje, zarządzanie finansami – mówi Sandra Jagielska.

W poniedziałek 23 stycznia Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki ogłosiło kolejny nabór do Programu Mentoringu Biznesowego. Celem, podobnie jak w poprzednich edycjach, jest wymiana wiedzy, doświadczenia i inspiracji na zasadzie Mistrz-Uczeń. Daje młodym przedsiębiorcom okazję do nauki biznesu od opolskich szefów, menedżerów, którzy osiągnęli zawodowy sukces w swoich dziedzinach.

Jak zaznacza dyrektor OCRG Tomasz Hanzel, do loży mentorów włączyły się kolejne osoby. – Dzięki temu zakres tematyczny programu jest jeszcze szerszy. Dołączyła do nas Agnieszka Kossakowska, senior finance manager w International Automotive Components Group, w którym odpowiada za tworzenie i optymalizację procesów finansowych dla obszaru Europy i Indii oraz wykładowczyni w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Dodatkowo Adrian Kajda, twórca aplikacji mobilnej Fuelio, produktu używanego przez miliony osób na całym świecie oraz od roku 2017 mentor w programie akceleracyjnym dla startupów Google For– mówi dyrektor OCRG.

Program skierowany jest do ludzi z pomysłami na własny biznes, którzy chcą w sześć miesięcy nauczyć się tego, jak uczynić biznes bardziej efektywnym. Nie jest to oczywiście jedyna droga, ale jest to droga szybka i skuteczna – podkreśla Andrzej Drosik, wieloletni dyrektor Zakładów Produkcyjnych Nutricia i jeden z mentorów w programie. Uczestnicy projektu, oprócz spotkań i opieki mentora, będą też mogli skorzystać z pomocy prawnej czy szkoleń, które zorganizuje dla nich OCRG.

Do skorzystania z oferty zachęca Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego. – Bardzo nam zależy, żeby z informacją o naborze dotrzeć do szerokiego grona. Wszystkie ostatnie edycje cieszyły się dużym powodzeniem. Zdajemy sobie sprawę, że im lepsze przedsiębiorstwa, tym silniejszy region. W młodych przedsiębiorcach jest chęć zmieniania świata. Sami mentorzy mówią, że często wykorzystują doświadczenia tych, których prowadzili – mówi Szymon Ogłaza.

Adrian Kajda, twórca aplikacji mobilnej Fuelio, zaznacza, że w biznesie należy być dobrym obserwatorem i szybko reagować na zmiany trendów. – Jeszcze niedawno branża IT była bardzo stabilna. Dziś dotyka ją kryzys. Słyszymy o wielu zwolnieniach. Trzeba być otwartym na różne możliwości. Jeżeli ma się np. produkt, trzeba zwrócić uwagę na potrzeby klientów. Przetrwają firmy, które skupiają się na dostarczaniu tego, co chcą klienci, a nie inwestorzy. Obecnie namawiam do rezygnacji z inwestorów – mówi.

Warunkiem możliwości skorzystania z programu jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie www.ocrg.opolskie.pl w zakładce Projekty/Mentoring Biznesowy, a następnie wysłania go na adres invest@ocrg.opolskie.pl. Termin naboru: 23.01-13.02.2023 r. 

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy