Targi Medica 2022

Na tegorocznych targach MEDICA 2022, największych i najważniejszych w branży medycznej targach na świecie, nie zabrakło opolskich firm.

Na zaproszenie Ministerstwa Nauki i Zdrowia Nadrenii-Palatynatu przedstawiciele czterech opolskich firm – Metalowiec z Namysłowa, Arestomed z Opola, Polskie Kliniki Osteoporozy oraz Diabetica z Nysy – mieli okazję do zwiedzenia targów w dniach od 14 do 17 listopada w Düsseldorfie w Niemczech. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości umożliwiła opolskim firmom wystawienie broszur informacyjnych oraz udostępniła miejsce na spotkania biznesowe na stoisku narodowym.

Podczas kilku dni targowych reprezentanci województwa opolskiego mieli okazję do odbycia wielu ważnych spotkań handlowych, ale także do zapoznania się z najnowszymi trendami w branży medycznej na całym świecie. Niewątpliwie targi  te są światowym forum medycyny, które co roku prezentuje pełne spektrum opieki ambulatoryjnej i szpitalnej – od techniki laboratoryjnej i diagnostycznej, produktów do fizykoterapii i materiałów pomocniczych, sprzętu elektromedycznego, technicznego oraz technologii informatycznych i komunikacyjnych dla placówek służby zdrowia, aż po wykończenie i wyposażenie pomieszczeń.

Delegacja województwa opolskiego uczestniczyła m.in. w spotkaniu z Sekretarz Stanu Ministerstwa Gospodarki Nadrenii-Palatynatu Petrą Dick-Walther oraz wystawcami naszego niemieckiego regionu partnerskiego.

Współorganizacją udziału opolskich firm medycznych na targach Medica 2022 w Düsseldorfie zajęło się Biuro Województwa Opolskiego w Moguncji.

PŁ- BWO

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy