Nowocześnie na stanowisku dowodzenia

Nowoczesna, interaktywna i wielofunkcyjna – to nowa ściana wizyjna na stanowisku dowodzenia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu. Została sfinansowana ze środków przekazanych przez Marszałka Województwa Opolskiego w ramach Wojewódzkiego Funduszu Wsparcia Policji.

Kwota dofinansowania to 150 000 złotych. Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinspektor Rafał Kochańczyk zaprezentował możliwości nowej inwestycji marszałkom Andrzejowi Bule i Szymonowi Ogłazie. To nieocenione narzędzie pomocne podczas prowadzonych poszukiwań, policyjnych zabezpieczeń czy akcji nastawionych na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Stanowisko dowodzenia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu jest kluczowe podczas koordynowania i monitorowania codziennej służby niemal 2 500 policjantów na Opolszczyźnie. Dlatego tak ważne jest, aby środki łączności, komunikacji i monitoringu działały na najwyższym poziomie. Jest to istotne zwłaszcza w sytuacjach, gdzie liczy się szybkość i skuteczność działania.

Nową ścianę wizyjną sfinansowano ze środków przekazanych przez Marszałka Województwa Opolskiego w ramach Wojewódzkiego Funduszu Wsparcia Policji. Kwota dofinansowania to 150 000 złotych. Całość stanowi 65 calowy monitor interaktywny, do tego cztery 55 calowe monitory tworzące ścianę wizyjną, serwerownia z wysokiej jakości kartami graficznymi oraz oprogramowanie.

Interaktywny monitor umożliwia streaming obrazu wprost z kamery. Dzięki temu, dyżurni mogą koordynować działania obserwując je z obrazu przekazywanego na przykład przez drona. Zdjęcia i notatki mogą być również przesyłane prosto na telefony komórkowe funkcjonariuszy w terenie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, skracamy czas konieczny do podjęcia skoordynowanej akcji. Rozwiązania te mogą być wykorzystywane między innymi podczas poszukiwań osób zaginionych, policyjnych zabezpieczeń czy akcji nastawionych na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

– Ściana wizyjna  to nowa technologia informatyczna, która usprawni i przyspieszy działania operacyjne, a przez to  wpłynie znacząco na poprawę bezpieczeństwa publicznego w naszym regionie – cieszy się marszałek Andrzej Buła.

DS-KWP

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy