Opolska nagroda jakości wręczona

Szczepan Kusibab wiceprezes zarządu ADAMIETZ sp. z o.o. oraz Łukasz Obrusznik prezes zarządu OPEX S.A., to dwóch z pięciu menadżerów, którzy otrzymali w tym roku tytuł Znakomity Przywódca.

Za nami gala XIX edycji konkursu Opolskiej Nagrody Jakości oraz XV edycji Znakomity Przywódca organizowana przez Opolską Izbę Gospodarczą. Uroczystość poprzedziło wspomnienie i minuta ciszy dla zmarłego wieloletniego prezesa OIG Henryka Galwasa.

Opolska Izba Gospodarcza corocznie powołuje kapitułę, w której zasiadają m.in.: Andrzej Buła marszałek województwa, wojewoda opolski Sławomir KłosowskiArkadiusz Wiśniewski prezydent Opola, Marian Duczmal, przewodniczący Rady OIG, rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu,  Marcin Lorenc rektor Politechniki Opolskiej czy Tomasz Hanzel, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. W tym roku opolska kapituła przyznała 5 statuetek dla najlepszych przedsiębiorców i menadżerów województwa opolskiego.

Szczepan Kusibab wiceprezes zarządu ADAMIETZ sp. z o.o. statuetkę „Znakomity Przywódca” odebrał z rąk marszałka województwa opolskiego Andrzeja Buły. – Dla naszej firmy jest to ogromne wyróżnienie. To jest praca całego zespołu, a nie tylko jednej osoby. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy pracują na rzecz naszej firmy. Bez znakomitych przywódców nasza firma nie miałaby szans na rozwój. To jest nasza z kolejnych statuetek. Nagroda wpływa na nasze projekty, bycie za granicą, jest to magnes podążania za nami. W naszej firmie tworzy się innowacje. Te które wdrażamy bardzo nas rozwijają – mówi Szczepan Kusibab.

Andrzej Buła marszałek województwa opolskiego podkreśla, że opolskie firmy budują wartość regionu, który staje się konkurencyjny na rynkach krajowych, europejskich i światowych. –  A Opolska Nagroda Jakości to dowód na to, że dobra organizacja pracy i nowoczesne zarządzanie przynoszą najlepsze efekty. To jedno z najdłużej funkcjonujących i najbardziej ugruntowanych na rynku wyróżnień. Otrzymują je rokrocznie dobrze prosperujące firmy, samorządy i jednostki, a także wyróżniający się przedsiębiorcy i menadżerowie. Kapituła konkursu docenia zarówno przejrzystość funkcjonowania nagradzanych podmiotów, efekty ich działalności, wdrożone systemy zarządzania, jak i kunszt przywódczy kadry zarządzającej  – zaznacza marszałek.

– Konkurs ma za zadanie promować także „Znakomitych Polskich Menadżerów – Przywódców”, którzy swoją pracą przyczyniają się do ciągłego doskonalenia zarządzania organizacją. W konkursie mogą uczestniczyć Menadżerowie Znakomitych Organizacji. W tym roku mieliśmy bardzo wiele zgłoszeń. Nasi kandydaci są wskazywani przez różne instytucje. To pokazuje, że ich działania są wybitne. To jest nagroda wręczana przez bardzo szerokie gremium. Nasza nagroda jest córką Polskiej Nagrody Jakości i Europejskiej Nagrody Jakości – tłumaczy Bartosz Ryszka prezes Zarządu OIG.

Nagrodzony Łukasz Obrusznik dodaje natomiast, że nagroda rozpoznawalna jest w całej Polsce. – To ważne, że doceniane są nasze przedsiębiorstwa i promowane przez samorządy i organizacje je wspierające. Od lat współpracujemy i działamy z firmą ADAMIETZ. Najważniejsze jest podchodzić do każdego bezpośrednio. Wyrastaliśmy na rynkach zagranicznych. Wiemy, że chcąc być blisko pracownika musimy stworzyć mu twórcze warunki. Innowacyjność i tworzenie rodzinnej więzi. Nasza firma jest miejscem w którym czujemy się dobrze – mówi Łukasz Obrusznik.

Kolejne trzy statuetki dla przywódców otrzymali: Sabina Gorzkulla, wicestarosta krapkowicki, Edmund Podeszwa, prezes zarządu AGROMUND sp. z o.o. oraz Tomasz Lisiński, prezes zarządu OKS ODRA OPOLE SA.

Tradycyjnie wręczono również dziesięć statuetek laureatom Opolskiej  Nagrody Jakości  2022. Nagrodzeni to: WEEGREE, Zakład Piekarniczo-Cukierniczy ZIMMERMANN z Gogolina, Energo Mechanik z Strzelec Opolskich, Pałac Sulisław, Urząd Gminy Dąbrowa, ZAMPAP z Krapkowic, ZOTT POLSKA, Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach, PPO Przedsiębiorstwo Państwowe w Strzelcach Opolskich, Grupa APN z Opola.

PW

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy