Rozpoczyna się remont drogi Biała-Prudnik

20 marca wprowadzone zostaną ograniczenia dla kierowców z uwagi na budowę i remont drogi na odcinku Biała-Prudnik. To wiąże się z objazdami i utrudnieniami. Początek wiosny, to intensywne prace remontowe i budowlane na drogach wojewódzkich.

Rozpoczyna się remont drogi Biała-Prudnik

Zamknięcie drogi planowane jest od ronda łączącego drogę krajową nr 40 z drogą wojewódzką nr 414, do miejscowości Dębina. Objazd poprowadzony zostanie przez Głogówek i Krapkowice.

– Rozpoczynamy rozbiórkę nawierzchni. Musimy wyciąć część drzew i przenieść pachnicę dębową, która jest chroniona.  Wycięte drzewa zostaną przeniesione do istniejącej już Alei Lipowej – tłumaczy zastępca dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich do spraw inwestycji Mirosław Sokołowski.

– Zakres prac jest bardzo duży, a zamknięcie jest niezbędne. Prace powinny zakończyć się w październiku, a sama droga powinna zostać oddana kierowcom w listopadzie – dodaje Mirosław Sokołowski.

Dodajmy, że miesiąc temu rozpoczęła się budowa drogi, która zostanie poprowadzona m.in. wzdłuż istniejącej Alei Lipowej, która po remoncie stanie się ścieżką rowerową. – Budowana droga jest już wytyczona od przyszłego tygodnia będzie stabilizowana i utwardzana – wyjaśnia Mirosław Sokołowski.

Budowana ścieżka rowerowa połączy Prudnik z zamkiem w Mosznej.  Wartość inwestycji, to ponad 31 milionów 300 tysięcy złotych.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy