Regionalny Dzień Seniora

Opolscy seniorzy zjechali się dziś do Teatru im. Jana Kochanowskiego, by wspólnie uczcić swoje święto. Na miejscu czekały na nich stoiska różnych instytucji, które służyły dziś wsparciem i przekazywały cenne dla seniorów informacje.

– Mottem naszego forum jest: „Senior partnerem, nie problemem”, żeby wyraźnie to wybrzmiało, że my służymy swoją wiedzą doświadczeniem, tym co możemy, jeśli chodzi o udział w życiu gmin i województwa – mówiła Leokadia Kubalańca, przewodnicząca Forum Seniorów Samorządu województwa Opolskiego.  – Forum składa się z 36 bardzo aktywnych osób z całego województwa. My podpowiadamy, inspirujemy marszałka, a oni wiozą to w teren i tam propagują, działają na rzecz seniorów, np. pomagają im podejmować aktywności albo organizują specjalne szkolenia. Tak, aby widzieli, że nie są osamotnieni, że seniorzy nie są przeźroczyści – podkreśla Leokadia Kubalańca.

– Ważne jest, abyśmy w sobie mieli poczucie młodości i poczucie tego, że jesteśmy otoczeni przez ludzi nas lubiących, kochających, że mamy wsparcie w rodzinie, ale też, żebyśmy mieli wsparcie w różnego rodzaju instytucjach – mówił marszałek województwa Andrzej Buła. – Regionalny Dzień Seniora to przedsięwzięcie, które dedykowane jest naszym seniorom z całego województwa, ale również jest dedykowane tym, którzy na co dzień zajmują się opieką nad seniorami. Proszę zobaczyć, ile jest ciekawych stoisk, ile jest propozycji ze strony różnych instytucji, zarówno w zakresie bezpieczeństwa, jak i bezpieczeństwa społecznego. Również są instytucje i stowarzyszenia, które zajmują się zdrowiem naszych seniorów. Tak naprawdę dzisiaj skojarzenie ze sobą tych, którzy mogą na nas liczyć – naszych seniorów z tymi, którzy oferują tę pomoc, to najważniejsze przesłanie tego dnia – podkreślał  Andrzej Buła.

Seniorzy chętnie uczestniczą w ty święcie, organizowanym przez samorząd województwa już po raz kolejny. – Bardzo się cieszę, że mogę dzisiaj tutaj świętować Regionalny Dzień Seniora – mówiła Genowefa Konat, seniorka z gminy Paczków. – Jest bardzo przyjemnie, jestem na tym wydarzeniu nie po raz pierwszy, bo byłam też w poprzednim roku i wcześniej. Cieszę się, że jest tu tylu seniorów i są chętni do aktywności, do życia towarzyskiego i integracji – podkreślała pani Genowefa.

JD

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy