Droga powiatowa z unijnym dofinansowaniem

W Cieciułowie w gminie Rudniki mieszkańcy i kierowcy jeżdżą już po wyremontowanej drodze powiatowej. Inwestycja możliwa była dzięki unijnym funduszom, przeznaczonym na rozwój obszarów wiejskich.

Marszałek Andrzej Buła otworzył nową drogę wraz z oleskim starostą Rolandem Fabiankiem. Ta inwestycja została zrealizowana w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Całkowity koszt modernizacji wyniósł ponad 1 milion 190 tysięcy złotych, w tym unijne dofinansowanie wyniosło prawie 574 tysiące złotych. Swój wkład finansowy miała też gmina Rudniki. Dzięki tym pieniądzom w Cieciułowie zmodernizowano około 900 metrów drogi powiatowej nr 1928 z prowadzącej z Rudnik do Bobrowej. Jezdnia została poszerzona, na całej długości położono dwie warstwy bitumiczne, z jedne strony zmodernizowano chodnik dla pieszych, z drugiej – wzmocnione zostało pobocze.

Jak podkreśla marszałek, to ważna droga dla tej miejscowości. – To m. in. bardzo dobry  dojazd do szkoły czy na boisko. Poza tym tutaj skupia się całe życie wsi – mówi. – Czekaliśmy na tę drogę bardzo długo – podkreśla natomiast starosta Roland Fabianek i cieszy się, że teraz ma ona tak kształt, jak powinna. – Niedawno otworzyliśmy w Cieciułowie nową halę sportową, teraz drogę, wiec miejscowość bardzo na tym zyskała – dodaje.

Warto podkreślić, że dzięki modernizacji drogi nie tylko poprawiły się bezpieczeństwo i warunki jazdy, ale także skrócił się czas dojazdu do szkoły.

VR

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy