W Ochodzach po równej drodze

Nowa nawierzchnia drogi wojewódzkiej nr 429 w Ochodzach w gminie Komprachcice cieszy władze gminy i mieszkańców. Całość prac na półtorakilometrowym odcinku kosztowała 720 tysięcy złotych. A w planach już kolejne prace na DW 429.

To nie gruntowna przebudowa traktu, a modernizacja nawierzchni na półtorakilometrowym odcinku drogi, jednak dla tej miejscowości to niezwykle ważna inwestycja. Dlaczego? Bo droga biegnie w sąsiedztwie miejscowej szkoły. Będzie bezpieczniej.

– To jest jedna z tych mniej imponujących inwestycji pod względem kosztów, ale udał nam się poprawić nawierzchnię na terenie całej miejscowości – mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa. – Naprawiliśmy to, co już wymagało naprawienia, bo droga była tu bardzo zniszczona – dodaje.

Wójt Komprachcic Leonard Pietruszka podkreśla, że ta inwestycja to taki projekt wiązany. Gmina kilka lat temu przystąpiła do unijnego projektu, w ramach którego za około 6,5 mln zł miał powstać ciąg pieszo-rowerowy. – A Zarząd Dróg Wojewódzkich docelowo wykona nawierzchnię. I dziś prawie 50 procent nawierzchni mamy gotowej, bo ciąg pieszo-rowerowy ma 3 i pół kilometra i liczymy na to, że w 2023 roku domkniemy tę inwestycję całkowicie – mówi wójt.

Szymon Ogłaza potwierdza, że to pierwszy etap modernizacji.  – W drugim etapie będziemy już na terenie Komprachcic, w sąsiedniej miejscowości, gdzie będziemy chcieli poprawić drogę do przejazdu kolejowego. Tak, aby cały ten odcinek był w takim przyzwoitym, bardzo poprawiającym bezpieczeństwo standardzie – mówi.

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy