Rusza remont drogi w Nowej Cerekwi

Droga w Nowej Cerekwi będzie remontowana. Utrudnienia z uwagi na budowę potrwają do końca roku. Po zakończeniu prac poprawi się dojazd do autostrady A4. Dziś podpisano umowę z wykonawcą prac.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 416 w Nowej Cerekwi będzie kosztować ponad 12 milionów 500 tysięcy złotych. Wykonawcą prac jest firma DROG-BUD z Częstochowy. Oprócz gruntownej przebudowy samej drogi powstanie osiem przejść dla pieszych. Do pięciu do tej pory funkcjonujących zaprojektowano trzy nowe. Przebudowane zostaną zatoki autobusowe, zamontowane bariery energochłonne, tablice kierujące, kocie oczka.

Jak mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego, remontowany odcinek drogi przebiega przez gęsto zabudowaną miejscowość.  – Droga jest często wykorzystywana przez kierowców, ponieważ od granic z województwem śląskim komunikuje cały powiat głubczycki i Opole. Jest to również droga dojazdowa do granicy państwa. Dzięki przebudowie poprawi się bezpieczeństwo i komfort podróżowania – mówi.

Utrudnieniem w pracach będzie górski charakter miejscowości – tak uważa Tomasz Kędzior z firmy Drog-Bud. – Wszelkie prace realizowane w okolicach Głubczyc są bardzo trudne. Mamy do czynienia z wieloma wzniesieniami i dojazdami do posesji – mówi.

Zaplanowany chodnik będzie przebiegał odcinkami, raz z jednej, raz z drugiej strony drogi. Takie rozwiązanie związane jest z specyfiką miejscowości. Bartłomiej Horaczuk, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich dodaje, że zamontowane zostanie również oświetlenie ledowe i wymienione wszystkie instalacje. – Przewidzieliśmy kompleksową budowę kanalizacji deszczowej, renowację i odbudowę rowów przydrożnych oraz zapewniamy odwodnienia terenów przyległych – dodaje.

 

Obecnie w województwie opolskim prowadzone są prace drogowe w: Myślinie (DW 423), Racławicach (DW 416), Przylesiu (DW 401), Kielczy (DW 901), Niemodlinie (DW 405), Mosznej (DK 409)  i Branicach (DK 419). W najbliższym czasie roboty rozpoczną się także na drogach wojewódzkich: nr 454 Pokój, nr 406 Wierzbie, nr 461 Kup i nr 416 Rzepcze.

PW

Nasze serwisy