Opolskie gościnne – zapraszamy 20 sierpnia!

„Opolskie gościnne” to wydarzenie, jakie będzie miało miejsce już 20 sierpnia, w sobotę w Opolu.

W tym dniu (20.08) w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu – Bierkowicach od południa do wieczora Opolanie będą mogli za darmo korzystać z szeregu atrakcji i warsztatów różnych kultur oraz uczestniczyć w koncertach. Przygotowaliśmy też atrakcje dla dzieci. Wydarzenie dedykowane jest  opolanom, a także mieszkającym w naszym regionie obcokrajowcom. Organizowane jest przez Wojewódzki Urząd Pracy i działające w jego strukturach Centrum Integracji Cudzoziemców przy ul. Damrota 7.

– Centrum od wiosny wspiera cudzoziemców mieszkających w regionie, organizując m.in. kursy językowe, działalność doradczą, zlecając tłumaczenia dokumentów, współfinansując wypoczynek dzieci i młodzieży. – mówi dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu, Maciej Kalski. – Tym razem jest okazja, aby opolanie i mieszkający w regionie cudzoziemcy spotkali się podczas plenerowego wydarzenia pokazującego różne kultury. To będzie impreza kolorowa, międzypokoleniowa, rodzinna. Wstęp jest darmowy, zapraszamy.

Na miejscu:

  • Strefa ESTRADA: występy opolskich i zagranicznych artystów popowych i ludowych. Miedzy innymi: Magdalena MEG Krzemień, Balkan Spirit Project, Siołkowiczanki, Sławek Kusz i Ukraina, Mateusz Gędek, Natalia Gosztyła.
  • Strefa EDU: warsztaty z parzenia chińskiej herbaty, gry na bębnach afrykańskich, malowanie opolskich wzorów. Uczyć będą m.in. przedstawiciele Instytutu Konfucjusza, muzycy z Ethnica Art, Opolskie Dziouchy. Muzealnicy dadzą pokazy rękodzieła – czekają na zwiedzających w chałupach na terenie skansenu.
  • Strefa ZABAWA: raj dla dzieci – dmuchańce, konkursy, animacje
  • Stefa INFO: stanowiska informacyjne partnerów, m.in. Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Państwowo Inspekcja Pracy, Narodowy Fundusz Zdrowia
  • Strefa SMAKI ŚWIATA: będzie pysznie!

Ważne:

20.08.2022 r. Start wydarzenia ok. 12.30,. Finał około 18.00.

Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu-Bierkowicach będzie czynne już od 10.00.

Wstęp wolny

Działalność CIC finansowana jest z projektu pn.: „Budowanie struktur dla integracji cudzoziemców w Polsce – etap II – pilotaż Centrów Integracji Cudzoziemców” przewidziany do realizacji w ramach Funduszu Azylu, Migracji i Integracji (FAMI) realizowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy