Świętowaliśmy z Francuzami i Niemcami w Dijon

Po dwuletniej przerwie, już tradycyjnie , bo po raz szósty, opolskie uczestniczyło w festynie organizowanym przez Dom Nadrenii-Palatynatu w Dijon (Burgundia-Franche-Comte, Francja). Tym razem nasz region był godnie reprezentowany przez Konsorcjum Kołacza Śląskiego wraz z Biurem Województwa Opolskiego w Moguncji.

Tegoroczny festyn w Dijon odbył się w dniach 11 i 12 czerwca i zgromadził przy przepięknej pogodzie tłumy mieszkańców stolicy naszego francuskiego regionu partnerskiego. Atmosfera festynu była jak zawsze wyjątkowa. Goście w każdym wieku doskonale bawili się do późnych godzin wieczornych przy wspaniałej muzyce oraz innych atrakcjach. Szczególne jubileusze, czyli 75-lecie powstania Nadrenii-Palatynatu oraz 60-lecie partnerstwa pomiędzy Burgundią i Nadrenią  sprawiły, że w festynie uczestniczyli najważniejsi przedstawiciele nadreńskich oraz burgundzkich władz regionalnych, w tym m.in. premier Malu Dreyer oraz prezydent parlamentu Hendrik Hering z Nadrenii-Palatynatu, jak i Marie-Guite Dufay – Prezydent Rady Regionalnej Burgundii-Franche-Comte.

Opolskie stoisko było oblegane przez tłumy zwiedzających, którzy mogli zapoznać się nie tylko z różnorodnymi broszurami promującymi nasz region, zaczerpnąć informacji  o jego propozycjach turystycznych, ale również spróbować  kołacza śląskiego oraz innych tradycyjnych produktów przygotowanych przez Cukiernię Ptyś ze Zdzieszowic.

Udział delegacji opolskiej w imprezie w Dijon został sfinansowany przez Dom Nadrenii-Palatynatu w Dijon oraz Urząd Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy