Inwestycji w kompetencje nigdy dość

Cztery opolskie organizacje pozarządowe otrzymały w sumie 60 tysięcy złotych na wspieranie działań na rzecz rozwijania kompetencji społecznych dzieci i młodzieży. Do końca roku zorganizują ciekawe szkolenia, warsztaty i treningi.

Te podmioty to Stowarzyszenie Edukacyjne Mickiewicz z Kluczborka, Fundacja Semper Avanti z Opola, Fundacja SPORT & FUN 4 EVERY ONE z Kędzierzyna-Koźla oraz Stowarzyszenie Kreatywnej Edukacji z Gosławic.

Piotr Ostrowski, prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego Mickiewicz informuje, że w ramach zadania odbędą się wykłady ekspertów nt. komunikacji dla nauczycieli, druga część będzie poświęcona natomiast na zajęcia warsztatowe – czyli komunikację w praktyce. – W XXI wieku współczesna szkoła powinna stawiać na to, żeby język w mediach społecznościowych nie był ubogi. Chcemy ograniczyć także wykluczenie medialne. Media społecznościowe są bardzo pomocne, a warsztaty komunikacji skracają dystans pomiędzy nauczycielem a uczniem – wyjaśnia.

Stowarzyszenie Semper Avanti zorganizuje warsztaty dla nauczycieli i uczniów w temacie praw człowieka i komunikacji. – To tematy, które trzeba rozwinąć po trudnym okresie pandemii. Nasze działania skupimy zarówno wokół młodzieży jak i dorosłych. Dowiemy się, jak efektywnie się komunikować, przełamywać bariery społeczne, radzić sobie w trudnych sytuacjach społecznych. W tym zakresie nawiążemy kontakt ze szkołami, z którymi współpracujemy – mówiła Klaudia Tymkiewicz reprezentująca Stowarzyszenie.

Tematykę i zasięg szkoleń zachwala wicemarszałek województwa Zuzanna Donath-Kasiura. – Kompetencje społeczne są bardzo ważne, ponieważ jesteśmy częścią społeczeństwa. Prawa człowieka to prawa każdego z nas. Ważne jest to, byśmy widzieli czym one są i jak je bronić. To prawa dorosłych, dzieci i młodzieży, seniorów i kobiet, o których bardzo często mówiliśmy w ostatnich miesiącach. Takie kompetencje społeczne pozwolą się nam lepiej je zrozumieć i wsłuchiwać w potrzeby innych – mówiła. Zuzanna Donath-Kasiura zachęciła także do sięgania po środki umożliwiające realizację zadań w obszarze edukacji w tzw. trybie pozakonkursowym. W tym celu należy skontaktować się z Departamentem Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego.

kk

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy