“Schody do Wolności” pełne emocji i wzruszeń

Koncert „Schody do wolności” cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W sobotni wieczór bawiliśmy się, ale też pamiętaliśmy o ważnym przesłaniu – pragnieniu pokoju i zakończenia wojny na Ukrainie. Marszałek województwa Andrzej Buła to muzyczne wydarzenie zadedykował głównie przedsiębiorcom i osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie.

Pierwszy raz koncert “Schody do wolności” został zorganizowany w zeszłym roku. Wtedy przesłaniem było podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w walkę z pandemią oraz pomocą tym, którzy zostali dotknięci pandemią. W tym roku akcent został położony na pomoc uchodźcom z Ukrainy i dążeniem do zakończenie wojny na Ukrainie. Nie zabrakło też podziękowań dla przedsiębiorców, którzy mimo trudnej sytuacji ekonomicznej dbają o swoich pracowników. Zauważa to marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła. – W ostatnich latach były różne sytuacje. Na początku zmagaliśmy się z covidem, później zostaliśmy zaskoczeni wojną na Ukrainie. Chcieliśmy, aby słowa piosenek przypomniały nam również chwile, kiedy walczyliśmy z komunizmem. To jest nasze podziękowanie i dedykacja dla tych, którzy włączyli się w pomoc. Przedsiębiorcy w trudnym czasie nie zwolnili pracowników, byli elastyczni, reagowali na zamknięte szkoły i przedszkola. Jeszcze na początku roku nie wiedzieliśmy, że zmierzymy się z wojną. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie w niesienie pomocy – mówi marszałek.

Zygmunt Szulc, przedsiębiorca z Opola, właściciel firmy Eksplomet  zauważa, że zeszły rok nie był łatwy. – Dla mnie wolność jest wszystkim. Cieszę się, że ją mam, ale jest to też zobowiązanie, żeby pozostała z nami. Prowadząc swoją firmę zwracam uwagę, że pracownik jest częścią zespołu. Należy mu dać wolność wyboru i wolność rozwoju – podkreśla Zygmunt Szulc.

Na koncert przyjechało wieel osób spoza Opola. W amfiteatrze bawiło się ponad trzy tysiące osób. – Kuzynka była inicjatorką naszego przyjazdu do Opola. Szczególnie w tych czasach musimy pamiętać i walczyć o wolność – mówiła jedna wielu z uczestniczek koncertu, kotry był pełen nie tylko dobre muzyki, ale i antywojennej symboliki.

PW

Zobacz obszerną galerię zdjęć na naszym profilu facebook: https://www.facebook.com/opolskie

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy