Schody do wolności – koncert już 14 maja

Już 14 maja kolejny – drugi – koncert „Schody do wolności”. To kontynuacja inicjatywy samorządu województwa opolskiego z ubiegłego roku. Ubiegłoroczny koncert, poświęcony tematyce szeroko pojętej wolności jako wartości nadrzędnej w życiu narodów, społeczności i jednostki, spotkał się z gorącym przyjęciem widowni. Dlatego wracamy do tego pomysłu, dedykując go wyjątkowym ludziom, mieszkańcom regionu.

Motywem przewodnim koncertu jest wolność, więc w tym roku nie sposób uniknąć odniesień do wojny w Ukrainie i tragicznych wydarzeń, które dotykają jej mieszkańców.

Dziękujemy tym, którzy pomagają

– Koncert, wzorem ubiegłego roku, dedykujemy wyjątkowym ludziom. Przede wszystkim przedsiębiorcom, naszym pracodawcom. Chcieliśmy im przede wszystkim podziękować za to, że podczas pandemii utrzymali miejsca pracy. Dziękujemy im nie tylko za uzyskiwane przez firmy wyniki, ale także za to, że często stosowali elastyczne formy pracy swoim pracownikom, odpowiadając na zapotrzebowanie społeczne – mówi marszałek województwa Andrzej Buła.  Marszałek dodaje, że przygotowując się do tego koncertu, nie mogliśmy przewidzieć tego, co wydarzy się w lutym tego roku na Ukrainie. – Dlatego też tę dedykację koncertu  rozszerzyliśmy na ludzi, organizacje pozarządowe i samorządy, zaangażowanych w pomoc dla uchodźców – informuje Andrzej Buła.

Różnorodność artystyczna

Wicemarszałek Zbigniew Kubalańca mówi, że wzorem ubiegłego roku na koncercie pojawią się zarówno gwiazdy, jak i nasi opolscy artyści, którzy już mają za sobą ogólnopolskie sukcesy, ale chętnie do regionu wracają.

14 maja na deskach amfiteatru wystąpią zatem: Andrzej Krzywy, Małgorzata Ostrowska, Katarzyna Stankiewicz, Anna Wyszkoni, Michał Szpak, Bret Roberts, Margo, Natalia Zastępa, Agata Klimczak-Kołakowska, Cello Brothers, Ewelina Kordy, Liana Hrytsa, Veronika Moloshna, Magdalena Meg Krzemień, Sonia Hornatkiewicz, Jędrzej Skiba, Wojciech Poprawa, Natalia Kryjom-Barylak, Mateusz Gędek.

Artystom towarzyszyć będzie zespół muzyczny pod kierownictwem Krzysztofa Pszony. Koncert poprowadzi Robert Janowski.

Bezpłatne wejściówki na koncert będą rozdawane w holu urzędu marszałkowskiego na Ostrówku od godziny 16.00  w czwartek 12 maja – aż do wyczerpania zapasów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Ale uwaga – nie będzie można dostać hurtowej liczby wejściówek! Jedna osoba może liczyć na dwie wejściówki na koncert.

A na sam koncert, który rozpocznie się o godzinie 19.30 w sobotę, będzie można wejść do amfiteatru już od godziny 18.15.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy