Kolejny transport już w Iwanofrankiwsku

Sprzęt strażacki, leki i materiały opatrunkowe, przygotowane m.in. dla strażaków z obwodu iwanofrankiwskiego w Ukrainie szczęśliwie dotarły na miejsce. To kolejny transport pomocy humanitarnej, przygotowany przez samorząd województwa przy wsparciu darczyńców.

Dzięki koordynacji  Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki przygotowane zostały dary, które  kupili i pozyskali m.in. Heerema Fabrication Group, Schattdecor, SBB Energy, Vitra sp. z o.o. oraz Stowarzyszenie Wolna Ukraina Braunschweig E.V.

W zapakowanych do dwóch samochodów paczkach znalazły się m.in. folie życia, specjalistyczne hełmy strażackie, śpiwory , powerbanki, apteczki i materiały opatrunkowe oraz dezynfekujące, drobny sprzęt medyczny. Tym samym transportem Konsul Honorowy Ukrainy w Opolu Irena Pordzik przekazała  urzędowi ds. sytuacji nadzwyczajnych Ukrainy w obwodzie iwanofrankiwskim  drona. Dwie palety sprzętu zebrali również strażacy ochotnicy z Kadłuba Turawskiego – przekazali swoim kolegom m.in. prądownice, specjalistyczne ubrania, węże ssawne oraz śpiwory.

Transport z darami przygotował i koordynował urząd marszałkowski. Sprzęt wyruszył z Opola w poniedziałek rano i szczęśliwie dotarł do strażaków z obwodu iwanofrankiwskiego jeszcze tego samego dnia.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy