Już po raz czwarty zrealizują swoje pomysły

To już czwarta edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku mieszkańcy zgłosili 78 zadań, a w wyniku głosowania wybrali 25 z nich do realizacji. Wartość realizowanych zadań wynosi 2 950 560 zł. W głosowaniu wzięły udział ponad 94 tysiące mieszkańców regionu.

Marszałek Andrzej Buła przypominał na konferencji prasowej, że minęło sporo czasu od ogłoszenia wyników poprzedniej edycji (niemal dwa i pół roku), dlatego cieszy fakt, że tak wielu mieszkańców aktywnie zaangażowało się w wybór zadań do realizacji.

Jak mówiła Maja Michniewicz z zespołu zadaniowego ds. Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego,  mieszkańcy mogli oddawać swoje głosy na 54 zadania, które zostały dopuszczone do głosowania po ocenie formalnej i merytorycznej. – Głosować, jak zawsze, można było tradycyjnie, wypełniając karty do głosowania, jak i elektronicznie. Mieszkańcy oddali  176 822 głosy, z czego 162 093 to były głosy ważne. W sumie głosowało 94 472 mieszkańców – wyliczała.

Przypomnijmy, że głosujący wybierali spośród projektów o charakterze subregionalnym i powiatowym. Każdy głosujący mógł oddać po dwa głosy.

Efektem głosowania jest 25 zadań o łącznej wartości 2 950 560 zł,  które zostaną zrealizowane w tym roku. – Najwięcej z nich – 17 – to inicjatywy ze sfery kultury sportu i turystyki, jest też 6 zadań poprawiających nasze bezpieczeństwo, jest jedno zadanie ze sfery polityki społecznej, a jedno edukacyjne – mówił Andrzej Buła.

Bezapelacyjnym liderem głosowania okazał się projekt „Dziś Orlik klubowy, jutro stadion narodowy” z subregionu obejmującego powiaty nyski i brzeski.  Zdobył 13 207 głosów. To już czwarta edycja tej inicjatywy, która co roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i młodych uczestników. Jej autor, Adam Raczyński mówił, w poprzednich trzech dzięki temu pomysłowi na propagowanie sportu młodzieży, udało się kupić sprzęt, stroje sportowe, organizowano zawody dla młodych piłkarzy i wyjazdy treningowe.

Wyniki głosowania wraz z liczbą oddanych głosów w załączeniu.

WYNIKI GŁOSOWANIA W IV EDYCJI MBO

LISTA ZADAŃ DO REALIZACJI Z PODZIAŁEM NA SUBREGIONY MBO

 

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy