Kolejny remont drogi pod Byczyną

Rozpoczęła się kolejna przebudowa drogi wojewódzkiej 487. Tym razem prace remontowe prowadzone będą w Roszkowicach i pochłoną 6 milionów złotych.

Firma Remost ma ponad rok na przebudowę drogi w Roszkowicach. Obok wymiany nawierzchni zaplanowano budowę chodnika i instalację nowoczesnego oświetlenia. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku przebudowano kilometrowy odcinek z Wojsławic do Uszyc (na zdjęciach właśnie ten przebudowany odcinek). Droga wojewódzka nr 487 łączy powiat kluczborski z powiatem oleskim i jest najkrótszą trasą łączącą Byczynę, Gorzów Śląski i Olesno. Stanowi alternatywę dla ruchu na drogach krajowych DK45 i DK11.

Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego, podkreśla, że to kolejna inwestycja drogowa poprawiająca komfort podróżowania na styku powiatów oleskiego i kluczborskiego. – Postanowiliśmy popatrzeć na ten remont kompleksowo. Ta droga ma znaczenie lokalne, ale na północy województwa pod względem remontów i inwestycji drogowych bardzo dużo się dzieje. Ten układ komunikacyjny widzimy przyszłościowo i chcemy utworzyć alternatywę i poprawę dojazdu z budowaną drogą S11 – zaznacza Szymon Ogłaza.

Prezes zarządu firmy REMOST, która przeprowadzi remont, Henryk Mrozek, informuje, że prace będą prowadzone bez wyłączenia ruchu samochodów. – Zniszczony odcinek drogi wojewódzkiej zostanie poddany gruntownej przebudowie. Nawierzchnia zostanie sfrezowana, usunięta zostanie przestarzała smołowa podbudowa i zastąpiona nową. Cała konstrukcja drogi zostanie praktycznie wymieniona na nową.  Zostaną umocnione pobocza, oczyszczone rowy i wyprofilowane skarpy. To jest kontynuacja przebudowy. Zaplanowany chodnik będzie również przeznaczony dla rowerzystów, powstaną  nowe przejścia dla pieszych i zatoki autobusowe. Prace będą przebiegały przy ruchu wahadłowym. Zasadnicze prace rozpoczną się w marcu – mówi Henryk Mrozek.

Przypomnijmy, że w ostatnich latach Zarząd Dróg Wojewódzkich prowadził prace remontowe na drodze 487 już kilku odcinkach: Byczyna – Uszyce, Zdziechowice – Nowa Wieś i w samej miejscowości Nowa Wieś do skrzyżowania z DK 45.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy