Weekend z małymi zwierzętami hodowlanymi

Dwudniowa wystawa zorganizowana przez Opolskie Towarzystwo Hodowców Drobnego Inwentarza zgromadziła kilkudziesięciu hodowców. Można było podziwiać setki rasowych zwierząt – gołębi, królików i kur. 

Dwudniowa prezentacja dorobku hodowlanego odbyła się na terenie Klubu Jeździeckiego “Ostroga” w Opolu w dniach 13-14 listopada br. Ma ona na celu ocenę zwierząt i ich przygotowanie na wystawę europejską, która ma odbyć się w 2022 r. Ponadto to  wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie aktualnych kierunków w hodowli rasowych królików, kur i gołębi. Takie spotkanie umożliwia zapoznanie się z  ciekawymi okazami hodowlanymi drobnego inwentarza. Wystawa organizowana jest już od kilku lat i cieszy się zainteresowaniem wśród hodowców województwa opolskiego.

W trakcie pierwszego dnia wystawy oceniono ponad 600 zwierząt hodowlanych, w tym: 350 szt. gołębi, 180 szt. królików oraz 100 szt. drobiu, które zostały zaprezentowane przez ponad 50 wystawców z województwa opolskiego, śląskiego oraz dolnośląskiego. Najlepsi hodowcy otrzymali w drugim dniu wystawy puchary, które w imieniu samorządu województwa wręczył członek zarządu województwa Antoni Konopka.

Przedsięwzięcie została objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły, a także dofinansowane ze środków samorządu województwa opolskiego.

DRW

 

 

 

 

 

 

Nasze serwisy