U nas dobrze się żyje!

“Gmina dobra do życia” to ogłoszony po raz pierwszy przez Serwis Samorządowy PAP ranking jakości życia w polskich gminach. Gogolin, Walce i Strzeleczki znalazły się w swoich kategoriach na podium. Ale to nie wszystkie wyróżnione opolskie samorządy.

Gogolin wygrał wśród gmin miejskich i miejsko-wiejskich z miastem powyżej 5 tys. mieszkańców. Walce i Strzeleczki zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce wśród gmin wiejskich i miejsko-wiejskich z miastem poniżej 5 tys. mieszkańców. A w  pierwszych dziesiątkach poszczególnych kategorii gmin znalazły się także Opole (7), Krapkowice (6) i Strzelce Opolskie (8), Kietrz (6) i  Głogówek (8) oraz Polska Cerekiew (7). To oznacza, że wśród 50 wyróżnionych gmin jest aż 9 samorządów z najmniejszego województwa opolskiego!

Jak piszą autorzy raportu, do oceny jakości życia wybrano aż 48 szczegółowych wskaźników w wielu obszarach – od środowiska naturalnego, po rozwój demograficzny, rozwój społeczno-ekonomiczny, rynek pracy, warunki mieszkaniowe, infrastrukturę i ład przestrzenny, zdrowie i bezpieczeństwo, dostępność i jakość usług, kulturę i rekreację czy integrację społeczną.

Cieszymy się razem z mieszkańcami wyróżnionych gmin, a samorządowcom – ich gospodarzom – serdecznie gratulujemy!

Szczegółowe informacje o rankingu – na stronie https://samorzad.pap.pl/kategoria/gmina-dobra-do-zycia/wyniki .

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy