Mieszkańcy Kopic mają już kanalizację

Ponad 460 mieszkańców skorzysta z wybudowanej kanalizacji w Kopicach w gminie Grodków. Drugi etap budowy kosztował 2 miliony 800 tysięcy złotych. Urząd marszałkowski przekazał na ten cel z funduszy PROW 1 milion 200 tysięcy złotych dofinansowania unijnego.

Burmistrz Grodkowa Marek Antoniewicz podkreśla, że to potężna inwestycja w jednej z 35 wsi gminy.  – Kopice to największa wioska w gminie Grodków i ogromnie się cieszę, że mieszkańcy będą mieli dostęp do kanalizacji. Oprócz tego udało się zmodernizować drogi dojazdowe do posesji – podkreśla burmistrz.  To był drugi etap prac przy budowie kanalziacji – razem z pierwszym dostęp do sieci mają mieszkańcy całych Kopic i osady Kopice-Leśnica.

Starosta powiatu brzeskiego Jacek Monkiewicz  mówi, że koniec takiej inwestycji to ważny dzień dla każdej miejscowości, ale przede wszystkim lepsze życie mieszkańców. – Kanalizacji czasem nie widać, zwracamy uwagę na to, co zmienia się wokół nas, a o tym, co pod ziemią, często zapominamy. A to jest istotne dla każdego mieszkańca – dodaje.

Prezes grodkowskich Wodociągów i Kanalizacji Tomasz Zeman informuje, że budowa realizowana była w ramach Programu Rozwoju Obszarów  Wiejskich. – Wykonaliśmy ponad pięć kilometrów sieci kanalizacji grawitacyjnej tłocznej, dwie przepompownie ścieków, dwie przepompownie przydomowe. Cały ten zakres pozwoli na przyłączenie się do sieci około 460 mieszkańcom Kopic – mówi. To oznacza, że już wszyscy w miejscowości  będą mieli dostęp do sieci kanalizacyjnej.

Nasze serwisy