Niesamowita energia Opolskich Talentów

Niedzielny koncert muzyki filmowej to piękne zwieńczenie tegorocznej 2. edycji „Opolskiego Banku Talentów”. Po tygodniu intensywnych warsztatów, pracy twórczej, inspirujących spotkań powstało poruszające widowisko muzyczne, które na długo zapadnie w pamięci uczestników i widowni.

W ramach programu każdy z 40 wyłonionych stypendystów otrzymał możliwość indywidualnych lekcji mistrzowskich oraz spotkań z wybitnymi autorytetami z dziedzin pokrewnych – pomocnych w budowaniu kariery.  Zajęcia prowadzili m.in. Leszek Możdżer, Adam Sztaba, Grupa MoCarta, Krzesimir Dębski czy Robert Janowski.

– Pełna sala młodych ludzi, niesamowita energia i do tego Krzesimir Dębski, który to wszystko świetnie zaaranżował i poprowadził. Piękny koncert i doskonałe zwieńczenie „Opolskiego Banku Talentów” – przyznał Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa.

Jak przyznał Krzesimir Dębski, kompozytor, dyrygent i jeden z mentorów tegorocznej edycji, nuty są uniwersalnym językiem, łączą pasję do muzyki i sprawiają, że powstają tak piękne i wzruszające widowiska. –  Oby wszyscy działali tak jak muzycy. Są nuty, jest szacunek. Nuty to rzecz stara, ogromna siła tradycji i wiedza. Sprawia ona, ze po kilku dniach wspólnej pracy muzycznej uzdolnieni młodzi ludzie są w stanie wykonać tak piękny koncert – mówił.

Jakub Dubik, pomysłodawca projektu, prezes Fundacji Master Art i wiolonczelista w wielkich emocjach podsumował II już Opolski Bank Talentów. – Towarzyszą mi łzy szczęścia i chęci. Logistyka całego wydarzenia jest niesamowita. Włożyliśmy w to mnóstwo serca. To było widać i słychać po reakcji publiczności. Ten koncert pokazał, że było warto. Bardzo się cieszę jak stypendyści tak świetnie z nami współpracowali. Projekt się rozrasta, głównie dzięki Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Opolskiego – przyznał.

Wśród uczestników tegorocznej edycji znaleźli się m.in. Miriam Powrósło i Kacper Kobylański, którym udział w projekcie pozwolił szlifować ich muzyczny talent i pasje. – Bardzo się cieszę, ze miałam możliwość uczestniczyć w warsztatach, grać z orkiestrą i mieć zabawę z tego wszystkiego. Krzesimir Dębski to niesamowity człowiek i kompozytor. Podziwiam jego utwory. Wykonywanie ich to było coś niesamowitego – przyznała stypendystka. Kacper Kobylański przyznał z kolei, ze każdy dzień dostarczał nowych emocji, doświadczeń. – W każdym dniu warsztatów było coś zaskakującego. Każdy z nich dostarczył mi mnóstwo radości i satysfakcji z tego co robię – zachwalał.

Bank Talentów to pionierski program adresowany do wybitnie uzdolnionej muzycznie młodzieży pochodzącej z województwa opolskiego oraz osób zainteresowanych promocją i rozwijaniem własnej działalności artystycznej.

Organizatorem projektu jest Fundacja Master Art, a pomysłodawcą jej prezes, wiolonczelista Jakub Dubik (połowa duetu Cello Brothers). Program jest dofinansowany z budżetu województwa opolskiego. Partnerami wydarzenia byli m.in. Filharmonia im. J. Elsnera w Opolu oraz Państwowa Szkoła Muzyczna im. Fryderyka Chopina w Opolu.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy