Jesteśmy otwarci!

Te słowa towarzyszyły uroczystej gali otwarcia Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu po przebudowie. Są one także hasłem całego weekendu, podczas którego teatr otwiera się na widzów – od tych najmłodszych, przez nieco starszych aż po całe rodziny.

A podczas gali były podziękowania, ale i radość, że trudny czas przebudowy jest już historią. – Kilka tygodni temu tu, na tej scenie, były jeszcze ekipy budowlane, teraz jesteśmy my, urzędnicy i przemówienia, ale już za chwilę oddamy to miejsce artystom – aby się tu spełniali, realizowali swoje ambitne pomysły, które będą dostarczały widzom wyjątkowych przeżyć – mówił marszałek Andrzej Buła. Marszałek powtarzał, że ta uroczystość jest świętem wytrwałości, cierpliwości, determinacji i pasji tych, którzy chcieli tę przebudowę zrealizować zgodnie z marzeniami. – To wielka zasługa dyrektora Norberta Rakowskiego i jego zespołu – podkreślał Andrzej Buła. Wicemarszałek Zbigniew Kubalańca mówił zaś, że od początku przebudowy władzom regionu przyświecały dwie rzeczy. – Po pierwsze to, że remont takiego wyjątkowego dla mieszkańców budynku nie jest remontem drogi czy mostu, po którym się przejedzie i pojedzie dalej. Czterdzieści lat tego teatru to są emocje – aktorów, widzów i wiedzieliśmy o tym, że tego ducha nie możemy stracić, nie możemy tej ciągłości przerwać. Drugą rzeczą jest świadomość, że ten teatr nie będzie oceniany tylko dzisiaj, tylko widzowie będą go oceniać podczas każdej wizyty, więc trzeba było zadbać także o najmniejsze szczegóły – mówił.

Dobrych emocji widzów, mądrej refleksji i udanych realizacji życzyła wszystkim przewodnicząca rady programowej teatru, wiceprzewodnicząca sejmiku województwa Jolanta Wilczyńska. A dyrektor Norbert Rakowski podkreślił, że po tych dwóch latach wie na pewno, że nie chce być inżynierem budowlanym. Ale właśnie dyrektorowi dziękowano najczęściej –  za pomysł i jego konsekwentną realizację, za dbałość o szczegóły. Wyrazem tych podziękowań było wręczenie Norbertowi Rakowskiemu Złotego Lauru Umiejętności i Kompetencji, przyznanego przez Opolską Izbę Gospodarczą.

Galę otwarcia uświetnił koncert Kuby Badacha z programem „Tribute to Andrzej Zaucha”, zaś po koncercie wszyscy mogli oglądać mapping na zupełnie nowej fasadzie teatru. A cały weekend otwarcia jeszcze przed nami. Szczegóły na profilu społecznościowym Teatru im. Jana Kochanowskiego https://www.facebook.com/teatropole .

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy