Marszałkowska Inicjatywa Sołecka w gminie Murów

W tym roku cztery z dwunastu sołectw w gminie Murów realizują zadania w ramach Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej. Mieszkańcy Zagwiździa i Dębińca już mogą się cieszyć z ich efektów.

A te efekty to plac zabaw przy przedszkolu w Zagwiździu i siłownia zewnętrzna w Dębińcu. W ostatni weekend lipca te miejsca, wraz z wójtem Murowa Michałem Golenią, odwiedziła Barbara Kamińska, dyrektor Biura Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego.

Cieszymy się, że jest Marszałkowska Inicjatywa Sołecka, która pozwala mieszkańcom zrobić coś więcej, niż wcześniej niż planowali. Widać też, że i sołtysi też się mocno z tego cieszą – mówi wójt Michał Golenia. Wójt przypomina, że na pierwszym spotkaniu informacyjnym dotyczącym MIS, podczas którego losowano sołectwa, które jako pierwsze będą mogły skorzystać z tej inicjatywy, napięcie i emocje były bardzo duże.

Barbara Kamińska, wręczając sołtysom Dębińca i Zagwiździa tabliczki pamiątkowe podkreślała, że na każdym kroku widać, jak sołtysi zabiegają o to, aby każdemu mieszkańców, bez względu na wiek, żyło się jak najlepiej. – Ale to wymaga zaangażowania. I to dzięki inicjatywie marszałka i urzędu marszałkowskiego te najmniejsze miejscowości mogą organizować coś, co będzie jak najbliżej mieszkańców – dodawała.

W gminie Murów w tym roku będą zrealizowane jeszcze dwa projekty. Świetlica OSP w Bukowie wzbogaci się o nowe meble, co pozwoli na organizowanie spotkań mieszkańców w lepszych warunkach. W Starych Budkowicach natomiast mieszkańcy postanowili, że doposażą w dodatkowy sprzęt miejscowa jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy