Inwestują w drogi na wsiach

Kolejne umowy związane z budową dróg użytku rolnego podpisane. Drogi dojazdowe do pól powstają w gminie Pokój, Kolonowskie i Olszanka. Starostwo w Prudniku zaś zakupiło oprogramowanie GEO-INFO Delta LT do prowadzenia spraw z zakresu ochrony gruntów rolnych.

Burmistrz Kolonowskiego Norbert Kostoń informuje, że w jego gminie droga jest budowana w Spóroku i jest to j dokończenie wcześniejszych inwestycji. – Zamykamy pewien ciąg, jeszcze nie ma odbiorów, a droga jest już wybudowana. Dzięki podpisanej dziś umowie otrzymujemy dofinansowanie do tej inwestycji – mówi Norbert Kostoń.

Aneta Rabczewska, wójt gminy Olszanka, mówi o swojej inwestycji w Czeskiej Wsi. – Jest to około 800 metrów drogi, ale ważnych dla rolników. To jest już nasza piąta inwestycja w gminie realizowana w ramach funduszu ochrony gruntów rolnych. Mamy 10 miejscowości i naszym celem jest to, aby w każdej z nich była taka droga – podkreśla pani wójt. W gminie Pokój natomiast 162 200 zł urząd marszałkowski przeznaczył na przebudowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Kozubach.

– Korzystamy kolejny raz z tych pieniędzy – mówi wicestarosta prudnicki Janusz Siano. – Są to bardzo potrzebne pieniądze. Dzięki temu będziemy mieć system informatyczny, z którego mogą korzystać też mieszkańcy – dodaje.

– Te pieniądze cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Poprawiamy infrastrukturę drogową na wsiach. Dziś podpisujemy kolejne umowy. W tym roku wszystkie z tych inwestycji powinny być zrealizowane – mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła. A przypomnijmy – w tym roku urząd marszałkowski przeznaczył ponad 4 miliony 177 tysięcy złotych na dofinansowanie budowy i przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych, a także na zakup sprzętu informatycznego i oprogramowania do ewidencji gruntów.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy