Aktywni w słusznej sprawie

Amatorskie integracyjne zawody sportowo – rekreacyjno – sprawnościowe, pokazy sportowe, mecze piłki nożnej drużyn  działających dla wsparcia osób niesamodzielnych w regionie, a przede wszytkom dobra zabawa. Tak było w sobotę w Izbicku.

Pierwszy meeting integracyjny „Sprawnie z niepełnosprawnością” w Izbicku został zorganizowany w ramach projektu „Aktywizacja społeczna osób niesamodzielnych” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Jak mówiła Sybilla Fusiarz z Ambasady Sukcesu, impreza zainaugurowała powstanie Opolskiej Szkoły Sprawności z Niepełnosprawnością. – Szkoła utworzona zostaje na potrzeby osób niepełnosprawnych i niesamodzielnych, aby wspierać je w dążeniu do życia w społeczeństwie. Motto szkoły brzmi: „Usprawniać niepełnosprawność” – informuje Sybilla Fusiarz.

Program szkoły skierowany jest zarówno do tych osób, które z niepełnosprawnością uczą się żyć, jak i tych, którym niepełnosprawność towarzyszy od urodzenia. – Szkoła jest szkołą integracyjną, jej szeregi są dla wszystkich, którzy towarzyszą niepełnosprawnym i niesamodzielnym osobom w życiu codziennym – podkreśla Sybilla Fusiarz.

 

W Izbicku spotkali się więc niepełnosprawni z tymi, którzy działają na ich rzecz i na co dzień z nimi współpracują. Były więc amatorskie integracyjne zawody sportowo – rekreacyjno – sprawnościowe osób niepełnosprawnych, czyli  m.in. rozgrywki w darta, sztafeta na wózku, tenis stołowy, badminton oraz zabawy i gry zręcznościowe.

Wielu emocji przysporzyły integracyjne mecze piłki nożnej osób i instytucji działających w ramach wsparcia osób niesamodzielnych i niepełnosprawnych z województwa opolskiego. Wzięły w nich udział drużyny LZS Izbicko i Okręgowej Izby Lekarskiej w Opolu oraz urzędu marszałkowskiego, w której ze współpracownikami zagrał m.in.  marszałek Andrzej Buła. Niestety, urzędnicy marszałkowscy obydwa mecze przegrali. – Przegraliśmy, ale w słusznej sprawie. Poza tym zabawa była super – mówili jednak zgodnie .

Podczas trwania imprezy oprócz dobrej zabawy nie zabrakło także fachowych konsultacji i porad, można też było złożyć wniosek o Opolską Kartę Rodziny i Seniora.

VR

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy