Świętujemy na rowerach!

Okolice Nysy, Głubczyc, Opola i Turawy czy Kluczborka i Olesna to trasy rajdów rowerowych, na które ruszyli  – pod egidą członków zarządu województwa – tegoroczni uczestnicy Święta Województwa Opolskiego. Bo w tym roku świętujemy aktywnie, w całym regionie, na rowerach.

Już w sobotę 5 czerwca ruszył pierwszy rajd po Płaskowyżu Głubczyckim, a w niedzielę na trasy wyjechali rowerzyści wokół Jeziora Nyskiego, z Opola do Turawy i z Olesna do Kluczborka. – W 1998 roku bardzo mocno walczyliśmy o to, żeby województwo opolskie zostało na mapie administracyjnej – mówi marszałek województwa Andrzej Buła. – Tysiące podpisów, ogromne zaangażowanie społeczne, wielka praca „Nowej Trybuny Opolskiej” i piękna akcja „Brońmy swego”. Wtedy jeszcze bez facebooka ludzi mogli się skrzyknąć i zrobić niemal 90 kilometrowy łańcuch nadziei. A my dzisiaj uruchamiamy swoje łańcuchy i chcemy pokazać, że jesteśmy województwem, które się zna, lubi i widzi siebie nawzajem. Jeździmy po regionie i pokazujemy nasze ulubione  miejsca – dodaje marszałek.

Marszałek zaprosił do udziału w mini rajdach rowerowych włodarzy opolskich gmin, samorządowców, liderów lokalnych społeczności, sołtysów, przedstawicieli stowarzyszeń rowerowych – jednym słowem wszystkich, którzy aktywnie promują ziemię opolską i jej atrakcje, by pod przewodnictwem jego oraz przewodniczącego sejmiku, czy członków zarządu wsiedli na rowery i przejechali wzdłuż i wszerz nasz region.  I tak – sam wyruszył na trasę Olesno-Kluczbork, członek zarządu województwa Szymon Ogłaza jechał z Opola do Turawy, członek zarządu województwa Antoni Konopka z radnym Bogusławem Wierdakiem – wokół Jeziora Nyskiego. A z nimi wielu rowerzystów. Rowerowy będzie także przyszły weekend. A szczegóły można znaleźć tutaj .

Relacje z rowerowych rajdów na FB – profile Opolskie na rowery, Województwo Opolskie, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Zapraszamy do oglądania!

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy