Nowoczesna pediatria w Opolu

Znacząco poprawił się komfort leczenia małych pacjentów w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Oddział pediatryczny został gruntownie przebudowany. Wymieniono i dokupiono najnowocześniejsze urządzenia.

Remont, który kosztował ponad 5 milionów złotych, pozwolił na udostępnienie dzieciom nowoczesnych pomieszczeń. Personel medyczny ma do dyspozycji najnowocześniejsze urządzenia. Wydzielono część diabetologiczno-gastrologiczną oraz ogólnopedriatryczną z alergologią. – Można mówić o tym, że zmieniliśmy wszystko. To jest nowy obiekt. Zwiększyliśmy liczbę sanitariatów, zamontowaliśmy klimatyzację. To jest fantastyczne miejsce pracy wyposażone w najnowocześniejsze udogodnienia. Rodzice i mali pacjenci powinni być zadowoleni z zmian – podkreśla Dariusz Madera, dyrektor generalny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

Oddział obecnie dysponuje 37 miejscami w jedno i dwuosobowych salach. Dodatkowo został podzielony na dwie części. Na jednej przebywają dzieci, które wymagają diagnostyki, a w drugiej leczenia nieinfekcyjnego. Ze zmian zadowolona jest Agata Chobot, kierownik oddziału pediatrii. – Chcieliśmy stworzyć warunki sprzyjające leczeniu dzieci. Poprawił się również komfort naszej pracy. Będziemy w stanie zapewnić bezpieczeństwo epidemiologiczne. Jesteśmy zadowoleni z tego nowego miejsca, tym bardziej, że na oddziale mogą przebywać rodzice czy opiekunowie. Przy każdym łóżeczku jest fotel wypoczynku. Dostępne jest też pomieszczenie, w którym można przygotować dodatkowe posiłki – cieszy się Agata Chobot.

Oddział został wyposażony m.in. w kardiomonitory, pulsoksymetry, pompy strzykawkowe infuzyjne, inhalatory, aparat do manometrii, walizki reanimacyjne. W każdym pokoju znajdują się nowe łóżka, nie brakuje szafek, przewijaków, stolików do badań. Wicemarszałek województwa opolskiego Zuzanna Donath-Kasiura zauważa, że dzieci w trakcie pobytu w szpitalu nie muszą przerywać nauki. Dostępna dla nich jest nie tylko sala, w której prowadzone są lekcje, ale również świetlica wyposażona w zabawki. Dostępny jest też pokój psychologa i sala edukacji diabetologicznej. – Pomieszczenia dla dzieci są radosne i kolorowe. To ważne, że przeżywając trudne chwile mogą spędzać czas z rodzicami. Ważny jest też komfort. Prowadzona jest tutaj nauka. Cieszymy się, że możemy zapewnić niesienie bardzo konkretnej pomocy – mówi Zuzanna Donath-Kasiura.

Dyrektor placówki Dariusz Madera podkreśla, że remont oddziału pediatrii zakończył pierwszą część przebudowy szpitala. – Wydaliśmy na te przebudowy już 27 milionów złotych. Jednocześnie dobudowujemy Centrum Chorób Serca i Naczyń. Tworzymy profesjonalne miejsce leczenia – dodaje. W ostatnim czasie wyremontowano również oddział chorób wewnętrznych, chirurgii urazowo-ortopedycznej. Zakupiony został nowoczesny tomograf. Doposażono oddział neurochirurgii, zakład diagnostyki laboratoryjnej, zakład mikrobiologii i pracownię toksykologii Zakładu Medycyny Sądowej.

PW

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy