Przebudowa drogi wojewódzkiej w Chróścicach

Już za dwa tygodnie rozpocznie się przebudowa drogi wojewódzkiej 457 w Chróścicach, która powinna potrwać dwa miesiące. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą prac. Planowane są też już kolejne prace na drogach wojewódzkich w gminie Dobrzeń Wielki.

Koszt zaplanowanych prac to około 1 milion 560 tysięcy złotych. Jak mówi członek zarządu województwa Szymon Ogłaza, znacząco poprawi się jakość nawierzchni na kilometrowym odcinku drogi w Chróścicach. – Ta droga już w części jest przebudowana, interwencji wymagał odcinek w Chróścicach w stronę Popielowa. Tam wymieniona będzie konstrukcja drogi, zostanie położona nowa, dwuwarstwowa nawierzchnia o grubości 10 cm, będzie też nowy chodnik oraz zjazdy na posesję, pobocza, zatoka autobusowa oraz oznakowanie pionowe i poziome – wymienia marszałek.

Jak obiecuje wykonawca, Tomasz Kędzior z firmy Drog-Bud, robotnicy wejdą na drogę 26 maja, a prace potrwają około dwóch miesięcy.  – Będą utrudniania w czasie tych prac, ale mieszkańcy mogą liczyć na ich szybki i zadowalający efekt – dodaje.

Trzeba podkreślić, że to nie jedyne prace na drogach wojewódzkich w gminie Dobrzeń Wielki planowane w tym roku. Jesienią przebudowany zostanie odcinek DW 454 z Dobrzenia Wielkiego do Kup, zaś w Dobrzeniu Małym zostanie zamontowane oświetlenie trzech 3 przejść dla pieszych na ul. Opolskiej (przy wjeździe na ul. Brzeziańską, przy wjeździe na ul. Piaskową, przy przedszkolu), co znacząco poprawi bezpieczeństwo w tych miejscach.

Zdjęcia: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu

Nasze serwisy