Opolska Marka na północy regionu

Dwa wyróżnienia i jedna statuetka „Opolskie Marki” powędrowały do kolejnych firm województwa. Tym razem marszałek wręczał nagrody laureatom z powiatów kluczborskiego i oleskiego.

Marszałek Andrzej Buła, gratulując laureatom mówił, że trudny czas nie pozwala na wspólne spotkanie wszystkich nagrodzonych w jednym miejscu. – Dlatego podróżujemy po województwie, opowiadając  o tegorocznym konkursie, pokazując ciekawych ludzi, ich pomysły i zaangażowanie – mówił.

Nagrodę w kategorii „Mój mały biznes” otrzymało Gospodarstwo Rybackie Markowe. Jury nagrodziło paprykarz z karpia, który „odczarowuje” karpia jako rybę sezonową – bożonarodzeniową i wprowadza na opolskie stoły zdrowy, pożywny produkt, wytwarzany z ryb z własnego gospodarstwa. – Ta nagroda motywuje nas do jeszcze większej pracy, żeby nasze przetwory zawsze były smaczne i pięknie wyglądały – mówiła Joanna Bartosik z gospodarstwa. Wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymała Stajnia Godziemba, która – łącząc naukę i pasję z rehabilitacją  – budzi zarówno wśród najmłodszych, jak i nieco starszych miłość i szacunek do koni i przyrody. Michał Dudek opowiadał że kilka lat temu stajnia rozpoczynała od trzech koni, a teraz jest ich 15. – Uczymy jeździć w każdym wieku, zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane, ale to, co jest dla nas bardzo ważne, to zajęcia z hipoterapii dla dzieci niepełnosprawnych – mówił.

W kategorii „Opolskie się wspiera” wyróżnienie przyznano Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie,  która już niejednokrotnie otrzymywała nagrody w konkursie. Tym razem jury wyróżniło firmę za  organizację nieodpłatnego dowozu podstawowych artykułów spożywczych dla najbardziej potrzebujących mieszkańców powiatu oleskiego (czyli tzw. „zakupy pod drzwi”). Prezes Helena Fimke podkreślała, że gratulacje i podziękowania należą się nieżyjącemu już prezesowi Wilhelmowi Beckerowi, który to dzieło rozpoczął.  – A cała załoga zaangażowała się bardzo w to, by dotrzeć do każdej osoby potrzebującej w okresie pandemii – dodawała.

VR

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy