Więcej na centrum przesiadkowe w Opolu

Niemal 35 i pół miliona złotych wyniesie po dzisiejszej decyzji Zarządu Województwa Opolskiego unijne dofinansowanie budowy centrum przesiadkowego przy stacji Opole Główne w ramach projektu ,,Czas na przesiadkę w Aglomeracji Opolskiej”. To więcej o 1 milion 400 tysięcy złotych niż wcześniej przyznana kwota.

Przypomnijmy, że centrum przesiadkowe przy dworcu kolejowym Opole Główne wraz z przebudową infrastruktury drogowej wokół tej inwestycji powstaje w ramach unijnego projektu ,,Czas na przesiadkę w Aglomeracji Opolskiej”. Jego liderem jest samorząd Opola, a partnerami samorządy Krapkowic, Prószkowa, Dobrzenia Wielkiego oraz Gogolina.

Jak mówi marszałek Andrzej Buła, zwiększenie dofinansowania inwestycji w samym Opolu było możliwe dzięki możliwościom związanym z wyższym kursem euro oraz oszczędnościom poprzetargowym Gogolina i Krapkowic ramach tego projektu. – Warto zatem mieć projekty partnerskie, bo po tych oszczędnościach zdecydowaliśmy o przekazaniu tych pieniędzy do miasta, które – w porównaniu z partnerami – miało najniższy poziom procentowy dofinansowania unijnego – wyjaśnia marszałek.

Cały projekt ,,Czas na przesiadkę w Aglomeracji Opolskiej”  to inwestycje, których celem jest rozwój zrównoważonej mobilności oraz ograniczenie emisji zanieczyszczeń uciążliwych dla środowiska. Głównym przedmiotem projektu jest budowa centrum przesiadkowego przy stacji Opole Główne, przebudowa infrastruktury drogowej, w szczególności w zakresie budowy zatok autobusowych oraz budowa i przebudowa ścieżek rowerowych wraz z oświetleniem. Cały projekt wart jest 60,5 miliona złotych, z czego teraz unijne dofinansowanie wynosi 40 milionów 552 tysiące złotych. Jego zakończenie przewiduje się na jesień przyszłego roku.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy